Недоступний Дніпропетровськ

6 апреля 2016 | 17:19

Недоступний Дніпропетровськ. Президент фундації прав людини Євген Фомін запропонував посадити мера Бориса Філатова в інвалідне крісло і провести його Дніпропетровськом, щоб він пересвідчився, що інфраструктура міста недоступна людям з обмженими можливостями. Пандуси у всіх місцях повинні бути не вище 12 градусів, а вони більше 45. 

 

Наталія Злигостєва має інвалідність І групи, вимушена була йти на прес-конференцію з чорного ходу 34 телеканалу.

Наталія Злигостєва, голова ГО «Різні і рівні», інвалід І групи: «Нет должной доступности в принципе ни в одном пресс-центре Днепропетровска: ни в Днепр-Посте, ни в Днепр-Мосте».

Наталія – переселенка з Феодосії. До війни опікувалась проблемами доступності інфраструктури Криму, а тепер хоче змінити ситуацію в Дніпропетровську.

Наталія Злигостєва, голова ГО «Різні і рівні», інвалід І групи: «Будем говорить не только о ступеньках, не только о пандусах, очень много остается за зоной нашего внимания, это проблема людей со слухом, это проблема людей со зрением».

Допомагає їй у цьому Світлана Маринченко. Вона впевнена, що проблема інвалідності стосується кожного.

Світлана Маринченко, заступник голови ГО «Різні і рівні»: «В голове, чтобы немножечко изменилось. Чтобы те, у кого нет сегодня эти проблемы, понимали, что они могут появиться у них завтра или послезавтра. Любой человек, который на какое-то время травмой, стрессом, заболеванием лишен возможности быть достаточно внимательным или достаточно мобильным. Среда, которая кажется удобной, на самом деле для всех этих категорий людей неудобна».

Євген Фомін, коли працював у Хмельницькому, запропонував меру один день провести в інвалідному візочку. Після цього у місті зявилися зручні пандуси. Ми запитали, а як нам посадити Бориса Філатова на добу в інвалідний візок.

Євген Фомін, президент Фонду з прав людини: «Я с господином Литвином об этом поговорю. (Смеется)».

А ось такий незручний для інвалідів пандус зробили в одному з приватних банків Дніпропетровська. Намагаємось зясувати, чому?

Охоронець: «Выходите на крыльцо, поворачиваете направо, там вам менеджер поможет».

Любов Бурлакова, журналіст: «У нас таке питання: у вас пандус для інвалідів встановлений внизу, але в нього висота, він піднімається вгору на 45 градусів, а повинно бути не вище 12 градусів».

Адміністратор: «Це вам потрібно в інші двері».

Любов Бурлакова, журналіст: «Ми знову до вас. Нас звідти відправили до вас. Сказали, що нам потрібен відділ з охорони праці».

Відповідального все ж таки знайшли. З’ясувалося, що він якраз зараз намагається пандус зробити більш зручним для інвалідів.

Володимир Ткаченко, начальник експлуатаційного відділу Дніпропетровського банку: «На данный момент производятся сметы, чтобы сделать нормальный пандус. Мы получили постановление, все сделаем. От городских властей или от областных».

Поступово Дніпропетровськ має стати зручним для людей з особливими потребами. Задля цього проведуть спеціальні навчання.

Євген Фомін, президент Фонду з прав людини: «Встречаемся 16-го, 17-го, 18-го в отеле, единственном как оказалось в Днепропетровске доступном для ребят с инвалидностью, встречаемся и поговорим, как правильно нежно брать за горло власть, чтобы быть представленными с нашими вопросами на местном уровне. Нет человека, нет проблемы, как говорил Сталин, а мы будем делать так, чтобы эти люди были видны и их проблемы решались».

Любов Бурлакова, Сергій Марченко, новини ТРК Регіон

Мы в соцсетях