В Дніпропетровську буде унікальний музей АТО

6 апреля 2016 | 18:05

У Дніпропетровську повним ходом йде підготовка першого в Україні музею АТО. Головними об'єктами тут буде військова техніка, а також частини боєприпасів. Сюди вже завезли перші експонати.

В організаторів проекту безліч планів на музей. Зараз йде робота тільки над вуличною експозицією. А до серпня планують зробити виставку і у приміщенні діорами.

«Ми плануємо показати декілька епізодів тих подій, які відбуваються на території Донбасу. Планується експозиція донецького аеропорту, українського блокпоста, експозиція зенітної установки, міномети», - зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний.

Перший етап будівництва – підготовка майданчика. «Наразі тривають підготовчі роботи будмайданчика. Для початку реалізації першої черги проекту - це вулична експозиція під назвою «Шляхами Донбасу». Як ви бачите, працює важка техніка, звільняє площу від старого асфальту, грунту. Готується майданчик, щоб вибудувати дві лінії огорожі з візуальним рядом - дві стіни банерів», - сказав керівник проекті Юрій Фанигін.

У травні на цьому місті відкриється музей. Але вже зараз тут є перші експонати. Цей автомобіль підбили на Сході України. Він відкриває Музей речей із зони АТО. За словами Івана Начовного, всі предмети виставки мають свою історію та найціннішого серед них немає.

Іван Начовний: «Кожен експонат несе дещицю тієї війни і конкретної людини експозиції. А у нас зараз досить велика команда, близько 20-30 осіб, які беруть участь на всіх етапах. У кожного з них є свій цінний експонат. Мені як танкісту ближче танк, піхоті - БМП, наші мінометники - міномет, волонтери - волонтерський бусик. Кожен експонат несе свою певну цінність свою енергетику».

Організатори обіцяють, що цей майданчик стане нібито шматочком зони АТО. Та всі бажаючі зможуть відчути на собі всі жахіття бойових дій.

Наталя Куліді, Сергій Язовських, новини ТРК «Регіон»

Мы в соцсетях