Близько 140 ОСББ створили на Дніпропетровщині цього року

15 апреля 2016 | 10:41

Цьогоріч мешканці близько 140 багатоповерхівок Дніпропетровщини вирішили самостійно опікуватися своїм будинком. Вони створили об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ). Тепер чистота та порядок в їх домі не залежать від ЖЕКу. Мешканці самі формують бюджет, планують ремонт під’їздів та даху, обирають компанії, які вивозитимуть сміття та прибиратимуть подвір’я. Натомість отримують підтримку від області та держави, які надають кредити. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«ОСББ створюють люди, які не бояться брати на себе відповідальність за власне житло. Вони не чекають, коли хтось зробить їх життя комфортним, а працюють над цим самі. Ми підтримуємо такий вибір мешканців Дніпропетровщини», - зазначив голова ОДА Валентин Резніченко.

Для ОСББ на Дніпропетровщині діє обласна програма пільгового кредитування. Вона розповсюджується на утеплення стін, підвалів та дахів, встановлення нових склопакетів, лічильників, модернізацію системи опалення. Позичальникам компенсують дві третини суми відсоткових ставок кредиту. Допомагає ОСББ і держава. Вона відшкодовує 40% кредиту на підвищення енергоефективності будинку.

Створення таких об’єднань надає й інші переваги. Мешканці будинків самі визначають розмір квартплати, формують бюджет та розпоряджаються коштами. Вони самостійно вирішують, коли та який ремонт провести в будинку, обирають компанії, які вивозять сміття та прибирають подвір’я.

Створити ОСББ можна у кілька кроків. 1-й крок – зібрати ініціативну групу, яка представлятиме інтереси будинку. 2-й крок – розробити статут ОСББ та проголосувати за нього. 3-й крок – провести установчі збори, на яких приймається рішення про створення ОСББ. 4-й крок – зареєструвати ОСББ та прийняти будинок на баланс. Реєстрація ОСББ – безкоштовна.

На сьогодні у Дніпропетровській області – 1459 ОСББ. Деталі про створення таких об’єднань можна дізнатися тут

Мы в соцсетях