Військові 40-го батальйону «Кривбас» отримали посвідчення учасника бойових дій

3 июня 2015 | 18:41

Військові 40-го батальйону "Кривбас" отримали посвідчення учасника бойових дій. Урочисте вручення відбулося сьогодні біля стін "Фонду оборони країни". Посвідчення вручали керівники організації та командири батальйону. 

Як і рік тому,  вони знову вишикувались у шеренгу. Більше двадцяти бійців сорокового батальйону "Кривбас" сьогодні отримують офіційні посвідчення учасників бойових дій. Серед них – Сергій. Військовий каже, заслугою у цьому офіційному визнані є титанічна робота командирів. Саме вони декілька місяців збирали всі документи та оббивали пороги чиновників.

Сергій Куршаков,  військовослужбовець, каже:  "У військових є такий гарний вислів: «папери полежать, почекають, нічого поганого не станеться", от саме вони і їздили оформляти всі папери, а паперова метушня у нас дуже велика".

Як завжди не вистачало якогось документу, а з рештою він взагалі був не потрібний, згадують командири. Вчора у Кривому Розі вони вже видали більше сотні посвідчень. До Дніпропетровська привезли 40. Загалом командирам вдалося у буквальному сенсі відвоювати близько чотирьох сотень посвідчень. А на справді у батальйоні відслужило вдвічі більше військових.

"Коли мова йде про виплати за бойові, за знищену ворожу техніку, то батальйон ще не бачив ні копійки", - розповідає куратор батальйону "Кривбас", Микола Колесник.

Військові зовсім не скаржаться, бо знали, що йшли не за нагородами та грошима, йшли за перемогою. Прикро, що її ціна – життя. Сьогодні медаллю від Української православної церкви за жертовність та любов до України нагородили Максима Кочуру. Посмертно. Матір хлопця не може стримати сліз і до цих пір не вірить, що їх сина немає.

"Я з ним розмовляв сьомого числа, казав: тату, тут так страшно, земля дрижить, а потім годині о 11 ночі зателефонували, сказали, що загинув", - говорить  батько Максима Кочури, Дмитро Кочура.

Усіх полеглих у боях сороковий батальйон вшанував хвилиною мовчання.

"Для командного складу батальйону і для комбату в тому числі, всі заслуги, не ті які оцінює держава, а це скільки ти зміг вивести звідти хлопців", каже  військовослужбовець, Родіон Трофімов.

Це беззаперечно легендарний батальйон. Його бійці пройшли найзапекліші бої військової карти. Боролися під Дебальцевим і героїчно 24 дні обороняли опорний пункт під Іловайськом.

"Хлопці сміливі і мудрі, вони за покликом серця прийшли на захист своєї батьківщини", розповідає командир батальйону "Кривбас",  Олександр Мотрій.

Зараз батальйон повністю розформований - бійці відслужили відведений термін. Але дехто залишився у лавах збройних сил і зараз продовжує службу в українських батальйонах. 

Мы в соцсетях