У Дніпропетровську здавали кров для поранених у зоні АТО

4 июня 2015 | 13:58

Бійцям потрібна кров! У Дніпропетровську збирають кров для солдат, які вчора приїхали з зони АТО. Крові потрібно багато, тож медики закликали всіх небайдужих людей прийти до центру переливання  та поділитись з вояками своєю. 

До восьмої ранку до центру переливання крові прийшло з півсотні людей. До кінця дня медики чекають в рази більше донорів. Сюди приходять переважно чоловіки, таким чином хочуть підтримати вояків.
"Помогаю чем могу нашим бойцам в зоне АТО. Буквально еще полгода назад помогали перегружать машины для отправки в зону АТО", - каже волонтер, Олексій Коротаєвський.

Ті, хто здає кров вже не вперше, знають, спочатку необхідно пройти обстеження у лікаря. Потрібно дотримуватись певної дієти, не вживати спиртних напоїв, та мати повні 18 років. Крім того існує ще 38 суворих протипоказань.

"Нужно соблюдать определенные условия, не есть жирную пищу ,не пить алкоголь. Все соблюдено, надеюсь, моя кровь пригодится",- розповідає донор Олексій Коротаєвський.  

У кожного донора беруть по 450 мілілітрів крові. Медики її ретельно перевіряють, а вже тоді можна відправляти до лікарень.

"Через пів року після здачі вас викликають, повторно беруть аналізи, для того, щоб віддати пацієнту. Зараз я здав свою, її відправлять на зберігання, а кров яка пройшла всі аналізи відправляється до пацієнта", - говорить донор, Олексій Земляний.

Підтримати своїх приходять і вояки.

"Вчера произошли такие события на востоке, что сложно оставаться равнодушным. Там такие же ребята, как и я, по этому р шил прийти и сдать кровь.Сегодня тоже ребята собираются. Я с утра пришел, а ребята будут приходить позже", -каже  боєць полку "Дніпро 1", Владислав Павлючков.

Медики стверджують, сьогодні кількість бажаючих здати свою кров різко зросла. І Більшість з тих, хто приходить поділитися своєю кров’ю, стають донорами, тільки 2-м-3-м відсоткам бажаючих лікарі забороняють здавати кров. 

"Благодаря патриотизму наших людей мы бесперебойно поставляем бойцов, тех которые пострадали на востоке Украины. Вчера мы отправили 36 доз эритроцитов на передовую, для оказания медпомощи. Активность общественная очень высокая, особенно когда происходит активизация боевых действий на востоке Украине", - говорить головний лікар Дніпропетровського обласного центру переливання крові, Антоніна Сердюк.

Акція триватиме і далі. Планують медики не відпочивати і в суботу. Чекатимуть тут, у центрі переливання, всіх бажаючих поділитись кров’ю  з бійцями. Та головне, аби не зашкодити собі, перед здачею потрібно проконсультуватись у лікаря та ознайомитись з правилами. 

Мы в соцсетях