У лікарні Мечникова рятують п’ятьох тяжкопоранених бійців

4 июня 2015 | 16:18

Вчора до Дніпропетровських лікарень доставили більше тридцяти військових, які отримали поранення під час боїв під Мар’їнкою. Двоє з них у вкрай важкому стані і перебувають на штучній вентиляції легенів.  А героїчна саніструкторка Ірина з Авдіївки прийшла до тями. Оглянути її приїхали закордонні лікарі. 

За минулу добу до лікарні імені Мечникова привезли п’ятьох бійців. У них складні мінно-вибухові поранення.  Усю ніч лікарі не відходили від операційного столу і боролися за їхнє життя. Одному із бійців дістали сантиметровий осколок, який пробив око, пошкодив пазухи носа та ледь не дійшов до мозку. У двох інших – скалкові поранення грудної клітини та черева. Зараз їхній  стан вкрай тяжкий. Останні отримали контузії мозку та акустичні травми. Завдяки лікарям їхньому життю вже нічого не загрожує.

- Через наші реанімації, операційні пройшло 1400 людей. Це велика цифра. Ці хлопці майже всі вижили. Тільки 1% ми втратили – їх поранення були несумісними з життям, - сказав головний лікар ОКЛ імені Мечникова Сергій Риженко .

Вранці разом із головним лікарем на огляд поранених пішов Роман Гайда – професор ортопедичної хірургії провідної американської клініки. Він вперше приїхав до Дніпропетровська, хоча сам родом із України. Професор був вражений професіоналізмом та самовіддачею лікарів. А ще більше  - силою наших поранених. Зокрема Роман Гайда оглянув незламну дівчину Ірину, яку доправили до лікарні після поранення в Авдіївці.

- Ми з Іриною поговорили і вона зрозуміла, що зможе стати на ноги і далі йти в життя. Це буде дуже довга дорога, але якщо ми будемо разом, то це можливо, - затвердив директор відділення ортопедичної травми Rhode Island Hospital Роман Гайда.

Для цього лікарі розробляють спеціальну поетапну реабілітацію. За декілька тижнів мають загоїтися рани і тоді можна приступати до виготовлення спеціальних протезів. До їх складу входять штучні оболонки для стегон. До них Ірина має з часом звикнути як фізично, так і морально.

- Дуже цікаву технологію використовують американці – короткі протези. Це допоможе якомога швидше поставити на ноги хворого. Я думаю, що саме цю технологію ми використаємо для Ірини. І вже потім перейдемо до робочих протезів, - повідомив завідувач кафедри травматології та ортопедії Дніпропетровської медичної академії Олександр Лоскутов.

Зараз із дівчиною працює штат психологів, які роблять усе можливе і неможливе, аби дівчина повірила у життя. Поряд з ними Іру доглядає мама Ганна. Вона нещодавно приїхала із Дрогобича. Дуже хвилювалася за доньку і зараз невпинно дякує Богу та лікарям, що її Іринка вижила. 

- Біль батьків дуже велика. Її неможливо словами передати. Нас може зрозуміти тільки той, хто потрапив у таку біду. Але сподіваємося на краще, - сказала мати Ірини Ганна Іванюш.

А сама Ірина знову і знову доводить, що вона – мужній і незламний воїн. Жаліти себе не збирається і після лікарняної реабілітації планує продовжувати навчання у медичній академії та допомагати українським бійцям.

- Хочеться продовжувати роботу в галузі, що стосується надання підтримки українським бійцям. Якщо я вже не зможу за станом здоров’я йти на передову, то я рада допомагати бійцям, що опинилися у складній психологічній ситуації, - розповіла поранена в зоні АТО Ірина Іванюш.

 

Мы в соцсетях