Біля алеї Небесно сотні відкрили стелу нам’яті загиблим десантникам 25-ї бригади

15 июня 2015 | 16:57

Ми пам’ятаємо. У Дніпропетровську з нагоди роковин загибелі десантників під Луганськом відкрили пам’ятні стели. Ініціаторами цієї ідеї стали представники Української православної церкви. Вони ж і відслужили панахиду, на яку прийшли друзі та родичі загиблих бійців.

У руках він тримає фотокартку молодого хлопця в камуфляжі. Потім підходить до гранітної стели і сумно потирає напис – тут викарбовано ім’я його дев’ятнадцятирічного сина Сергій.

«Ріс він у Дніпропетровську.  Навчався в 93-й школі. Після дев’ятого класу пішов навчатися до технікуму на будівника. Потім призвали до армії і він пішов контрактником у 25-ту бригаду», - розповідає батько загиблого бійця Олександр Мірошніченко.

Він назавжди запам’ятав той страшний день – чотирнадцяте червня. Саме тоді їх син загинув у небі під Луганськом від точного удару бойовиків з зенітної установки. Все, що тепер лишилося на згадку –  фотокартка та напис на гранітній дошці. Поряд з іменем сина Олександра вибито імена всього загиблого екіпажу. Ці написи зробив боєць 20 батальйону на прохання священнослужителів. 

«Зраз прийшов такий час, коли ми усвідомлюємо, що потрібно самим щось робити. Не чекати від влади та якихось ініціаторів. Це зробили небайдужі люди: церква та волонтери, які підтримали ідею своїми силами та коштами», - каже клірик храму Пресвятої Богородиці Дмитро Поворотній.

На окремій дошці написані імена двох бійців окремого 20-го батальйону – Сергія Демиденка та Олега Ейсманта, які загинули 9-го травня у боях під Маріуполем. Поруч із встановленими стелами організатори та учасники акції розгорнули банер зі світлинами загиблих десантників. У їх пам’ять священики відслужили панахиду.  

Минув рік, але жодний посадовець не притягнутий до відповідальності. Чому прокуратура зволікає з рішенням, родичі загиблих можуть тільки здогадуватися, а поки знову і знову повторюють ім’я,  на їх думку, винуватця.

«На мою думку – це генерал-майор Назаров. Він відіслав літак, хоча всі знали, що з 12 числа літаки не можна було відправляти. Це не одна людина, їх багато. В армії не може бути одна людина винуватцем», говорить батько загиблого бійця Олександр Мірошніченко.

Екіпаж Іл-76 не загинув, він пішов у вічність, на останок додає Олександр. 

Юлія Поджинська, Сергій Язовських. 

 

Мы в соцсетях