Переселенці мітингують!

15 июня 2015 | 17:37

Переселенці мітингують! Під стінами Дніпропетровської облдержадміністрації зібрались школярі з Авдіїївки, які раніше були евакуйовані із зони бойових дій. Діти-переселенці заявляють, їх примусово хочуть переселити з нинішнього помешкання до іншого міста.

У січні Авдіївку почали дуже сильно обстрілювати, усі люди мали рятуватися. Батьки, які не мали змоги покинути атаковане місто, перш за все вивозили дітей. Багато кого з малят, які прибули з буремного міста, до Дніпропетровська поселили в місцевий санаторій.

«Нас устраивало, что нас тепло встретили, работали с детьми психологи. У меня, даже сейчас есть дети, которые по ночам кричат «Помогите» или останавливает танк, который идёт на Днепропетровск. То есть психику детей еще восстанавливать и восстанавливать надо», - розповідає  Світлана Брагіна.   

«Да, там очень хорошо. И хорошие воспитатели и когда была школа они нам помогали с предметами», - говорить 13-річний школяр  Олексій Сімонов, який переїхав з Авдівки.

Але далі в санаторії, що  так сподобався дітям та супроводжуючим, лишатися не можна. Будівлю на вулиця Піхтова будуть ремонтувати. Постало питання - куди дітей тепер переселити? 

«Мы рассматриваем несколько вариантов. Наше образовательное учреждение в Никопольском районе, есть санаторий не Тополе, есть санаторий «Соленый Лиман». Если будет необходимость мы будем еще смотреть на какие-то варианты. Но для нас важно, чтобы дети были в безопасности, здоровы и получали образование», - заспокоює радник голови дніпропетровської облдержадміністрації Гліб Пригунов.

Кінцевий варіант - де розмістити дітей та вихователів - ще не обрали. Але поки перевагу віддають санаторію на Тополі чи «Солоному лиману». Радник губернатора Гліб Пригунов пообіцяв – діти та вихователі перед остаточним вибором кожну точку ретельно перевірять, щоб не помилитися.  

Олександр Славний, Сергій Язовських.

Мы в соцсетях