На вулиці Червонозаводській встановили антивандальні люки

16 июня 2015 | 18:41

У Дніпропетровську вигадали, як боротися з вандалами. Місцеві чиновники вирішили встановлювати на дощоприймальних колодязях антивандальні люки та решітки, аби зловмисники не змогли їх викрадати. 

Від самого ранку ремонтна бригада працює не покладаючи рук – біля проїжджої частини майстри встановлюють антивандальні люки. Виготовлені вони із спеціального композитного матеріалу: пластику та різноманітних домішок. За формою повністю повторюють звичайні металеві.

«За останні роки в Дніпропетровську склалася дуже плачевна тенденція з викраданням металевих люків. Їх почали здавати на металобрухт. Розпочалося викрадання навіть в центральній частині міста, зокрема на проспекті Карла Маркса, вулиці Московській, та інших центральних вулицях», - говорить старший майстер КП «Гідроспоруди» Дніпропетровської міської ради Дмитро Стороженко.

Тому аби зменшити цю статисту місцеве КП придумало ось таку альтернативу. Композитні люки не тільки не будуть приваблювати зловмисників, а ще й допоможуть зберегти місцевий бюджет – коштують вони в 1,5-2 рази менше, ніж металеві. 

«Ці люки міцніше, ніж металеві. У цьому році ми поставили декілька люків для випробування. Вони їх успішно пройшли – вантажні автівки пройшли і ніде, ніщо не провалилося», - говорить слюсар Сергій Бороліз.

Місцеві такій обнові натішитися не можуть. Керівник місцевої СТО Олексій  каже, частенько ставав свідком, коли водії в дерева врізалися через відчинені люки і колеса втрачали. Звісно для підприємства це робота і додатковий прибуток, але з суто з людської точки зору тут не до сміху, додає чоловік.

«І тут, коли я побачив, що ремонтують ці люки, стало дуже приємно. Хоч чимось займається наша міська влада», - говорить директор місцевої станції технічного огляду Олексій.

Загалом із міського бюджету виділено близько чотирьох мільйонів на проект. Вже завтра працівники відправляться змінювати люки на проспекті Правди та Набережній Леніна.Юлія

Юлія Поджинська, Максим Олійник. 

 

Мы в соцсетях