На честь загиблих армійців у Дніпропетровському державному аграрному-економічному університеті відкрили меморіальну дошку

18 июня 2015 | 16:48

Герої не вмирають! У Дніпропетровському державному аграрному-економічному університеті вшанували пам’ять загиблих під час Антитерористичної операції українських військових, які були випускниками вишу. На честь загиблих армійців в університеті відкрили меморіальну дошку. Її створили за ініціативи самих студентів.   

«Він був агрономом, працював у Київській області. Коли почалась війна, прийшла повістка, і він пішов добровільно», -  зітхає батько загиблого в зоні АТО Артура Місківа Валерій Місків.

Коли тато плаче? Коли кремезний чоловік не може оволодіти власним голосом? Коли тремтять руки, тримаючи в руках студентську фотокартку сина. Валерій Місків сьогодні приніс своєму «Бджолику» квіти. Його кровинка, його Артурчик з позивним Бджола  більше до нього не посміхнеться, він поліг у полях Дебальцевого. 10 лютого. Татусь і досі не вірить

«Він був таким, як усі щирі українці, веселий, добрий…», - не може стримати сліз батько.

Стояв на передовій, тримав оборону, підкріплення не було. Тепер Артурова світлина тут.

«До них ніхто не прийшов на допомогу, вони полягли, не порушивши присяги ».

4-тверо молоденьких хлопців, усі - випускники  аграрного університету. Володя Кандела – усміхнений, щирий, він дивиться зі світлини немов щойно склав присягу. Але його вже немає, поліг там, під час захисту Савур-Могили. Молодший сержант Кандела рішуче вийшов з лави військових, коли командування спитало – хто поїде на підкріплення до наших хлопців, які з  останніх сил тримали висоту. Добровольців було лише семеро з усього взводу.

«Он ведь ветеринар, и знания ему пригодились. Он тогда спас человека – вытащил его из танка и оказал первую медпомощь», - каже Іван Бібін, декан ветеринарного факультету.

Не може стримати сліз і викладачка Іллі Шевченка. Тут, на фото, він зовсім дорослий, а вона його пам’ятає 15-річним шибайголовою, який прийшов вчитись до коледжу електрифікації агарного університету. А тепер він – кіборг, мужній захисник Донецького аеропорту.

«Це так страшно. В мене досі в голові не вкладається, що його немає. Це ж всі – наші діти», - каже Людмила Чернига, викладач коледжу електрифікації аграрно-економічного університету.

«І ми відслідковуємо тих хлопців – наших випускників, які зараз в зоні АТО воюють, надаємо їм допомогу. Допомагаємо пораненим», - каже ректор аграрно-економічного університету Анатолій Кобець.

Їм би жити й жити, любити, радіти, працювати, але ці парубки обрали інший шлях. За них інші викохуватимуть дітей, трудитимуться і збиратимуть врожай. 

Мы в соцсетях