9 дітей військовослужбовців відправились на відпочинок до Угорщини

19 июня 2015 | 13:30

На канікули в Угорщину. Дев’ять дітей військовослужбовців сьогодні відправилися на відпочинок до літнього табору в Угорщині. Там на малечу чекає купа розваг, екскурсій та неповторні краєвиди – табір розташований поблизу озера Веленце. Подорож абсолютно безкоштовна – усі витрати на себе взяв благодійний фонд Бориса Філатова. 

Валізи спаковані, настрій оптимістичний. За декілька хвилин дітлахи відправляться у незабутню подорож до Угорщини. 

«Ідею нам запропонував сам посол Угорщини, а ми її підхопили. Самі розумієте, гріх не скористатися. Оскільки, туди поїдуть діти загиблих та поранених хлопців в АТО», - розповідає  волонтер фонду Бориса Філатова Одарка Біла.

Усі організаційні та фінансові питання взяв на себе фонд Бориса Філатова. Волонтери спілкувалися із родичами бійців, оформляли усі необхідні папери. В Угорщині на дітей чекає сім днів активного відпочинку. Організатори спланували спеціальну програму, яка відповідає побажанням дітлахів. Це й активні спортивні ігри, й різноманітні екскурсії та ще чимало іншого. 

«Дуже багато цікавого і мені з нетерпінням туди хочеться приїхати», - донька загиблого бійця Єлизавета Емалович.

Ліза їде разом зі своєю мамою Юлією. Жінка каже, погодилась на подорож тільки заради своєї доньки. Зміна обстановки, спілкування з однолітками та активний відпочинок допоможуть дівчинці скоріше оговтатися від тяжкої втрати батька, який загинув під Іловайськом.

«Пам’ятаю його останній дзвінок – у нього був дуже гарний настрій. Їм сказали, що для них підготований «коридор». Ми з ним попрощалися з надією, що скоро побачимося. Але 29 числа зателефонували і сказали, що вже все», - з болем розповідає  дружина загиблого бійця Юлія Емалович.

Від таких розповідей мурахи йдуть по шкірі. Біль втрати ще довго краятиме серце дружинам наших захисників. Але поряд з цим вони знаходять в собі сили жити далі, жити заради своїх дітей, їх усмішок та теплих слів. Подорож до Угорщини – квиток у нове життя. Це неабияк розуміють волонтери фонду та сам Борис Філатов. Тому аби зробити цю казку максимально чарівною підготували ще один сюрприз.

«Нам запропонували приїхати на два дні до Івано-Франківська. Там і гори, і замки, і ще купа багато цікавого. Це дуже доречно, оскільки багато з цих дітей ніде не були і батьки просто на «ура» сприйняли цю ідею», - говорить волонтер фонду Бориса Філатова Одарка Біла.

Загалом близько семисот дітей планується оздоровити в таборі відпочинку в Угорщині. І вже чимало записалося на наступну подорож.

Юлія Поджинська, Роман Івашинов. 

 

Мы в соцсетях