Жеки чи ОСББ. Що обирають українці?

24 июня 2015 | 16:15

Закон, який руйнує монополію жеків. Він  вступає в силу вже з 1-го липня. Тож, відтепер жеків не буде, натомість мешканці стануть співвласниками будинків, у яких проживають. Протягом року люди мусять створити ОСББ чи обрати голову, що представлятиме їх інтереси. З одного боку, створення ОСББ – це крок до Європи, адже мешканці зможуть самостійно управляти власним будинком, обирати постачальників послуг та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування. З іншого ж боку – все,  що людям дістанеться від жеків –це діряві дахи, затоплені підвали  та занедбані комунікації. Тож що насправді виграють мешканці від такої реформи?

Брудні під’їзди, поламані ліфти та протікаючи дахи. Відтепер це у минулому – кажуть мешканці другого  будинку на вулиці Екіпажній.  З початку цього року вони вирішили відмовитись від послуг Жеку та створити ОСББ . Адже  є добрі перспективи на майбутнє.

«Мы будем распоряжаться какими-то деньгами , мы можем строить планы, мы уже начали разрисовывать подъезды», говорить мешканка будинку №2 по вул.Екіпажній Віра Циганенко.

Емма Тофель – голова цього ОСББ . Каже – вже  давно хотіла  створити обєднання.  Але п’ять років тому – сусіди не підтримали.  Сьогодні ж все навпаки. Люди розуміють – що то на краще. 

«Уже многие поняли, что дом их. Их имущество. Мы о нем должны позаботиться. И мне очень понравилось , что люди уже заинтерисовались этим моментом, что люди окликаються», -  розповідає голова ОСББ «Екіпажний 2» Емма Тофель.

На допомогу людям, котрі не бажають платити гроші у зливну ЖЕКІВСЬКУ яму,  прийшла велика буква закону. З 1-го липня вступає в силу закон №1565, який руйнує монополію ЖРЕПів і управляючих компаній. Тим самим даючи  змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном. На думку фахівців – від такого закону люди тільки виграватимуть.

«В рамках жека деньги распределялись там, где больше всего кто-то кричит или больше возмущается. В этих целях деньги направлялись в эти дома.  А так жители смогу оградить свою придомовую територию , использивать свой дом для размещения какой то рекламы. То есть зарабатывать от этого и благоустраивать жилую зону , вокруг дома и улучшать качество жизни», -  каже юрист Андрій Верба.

Щоб створити ОСББ у своєму будинку не треба багато зусиль. Достатньо лише зібрати підписи більшості сусідів та розробити  власний статут . І тоді ви самі будете знати куди, та на що йтимуть ваші гроші. 

Юлія Ільницька, Олександр Оленіченко. 

 

Мы в соцсетях