За телефонні розмови за кермом відтепер штрафуватимуть

24 июня 2015 | 17:06

З ризиком для життя. За телефонні розмови за кермом відтепер штрафуватимуть. Нещодавно дніпропетровська державтоінспекція провела рейд, під час якого попереджувала водіїв про небезбеку користування мобільним телефоном під час руху.  Адже телефони ще й як відволікають від кермування, тож виникнення ДТП зростає врази. Як часто керманичі переступають закон та чи готові відмовитися від розмов по мобільному заради безпеки власного життя?

Мобільний телефон – річ корисна незамінна, проте і вона може бути небезпечною. Особливо якщо ви водій і розмовляєте прямо під час руху транспорту. Звичайно, кожен це знає, але слідувати правилам вдається не завжди.

«По телефону разговаривать, конечно, плохо, но, я разговариваю. Очень осторожно, обычно. С наушником. А вообще это опасно, особенно когда женщина за рулем, для нее тогда дорога становится второстепенной», - говорить водій Євген.

Тисячі водіїв на дорогах встигають не тільки транспортом керувати, а ще й потеревенити. Більшість з них в собі впевнена. За кермом вже давно, а отже, збити з пантелику їх ніщо не зможе. Пасажири автобусів та маршрутних таксі скаржаться на безвідповідальність водіїв. Кажуть, вони весь час перемовляються один з одним по телефону. Та на цей рахунок і у водіїв є заперечення. Іноді, кажуть, самі пасажири відволікають водіїв та порушують правила поведінки в автобусах.

«Даже люди замечают, а они говорять, а я имею право. Ну и что я им сделаю? Говорю, потише, вы меня отвлекаете. Но ничего не сделать, по закону они имеют право», - розповідає водій маршрутки Валентин.

Якщо пасажирам закон не забороняє розмовляти по телефону, то для водіїв вже давно ввели штрафи. (Кодекс України 122ст.)

Але не зважаючи на це, вони все одно продовжить відповідати на дзвінки за кермом. Зізнаються, часто доводиться йти на обман.

 

Мы в соцсетях