У Дніпропетровську юристи провели тренінг з прав людини у громадському транспорті

1 июля 2015 | 14:19

Вам нахамили у маршрутці, змусили доплачувати у таксі, не повернули кошти за квиток на потяг? Це пряме порушення прав споживачів, стверджують дніпропетровські юристи. Вони провели декілька годинний тренінг на якому розповіли, як можна законно боротися з горе-перевізниками.

Лекцію про захист своїх прав у громадському транспорті організатори розділили на три блоки з красномовними назвами: таксі, маршрутка, потяг. У кожному з них розглядаються практичні ситуації і основні методи боротьби. Наприклад, водії таксі заїхав заправити свою автівку, а потім вимагає сплатити за так званий «простій». В такій ситуації пасажир має законне право відмовитися викладати гроші.

«Окрім цього пасажир має витребувати із водія чек або квитанцію. У нас по закону легальний перевізник має мати при собі таксометр. Він може бути електронним і друкувати чеки. А якщо він їх не друкує, то таксист має видати квитанцію», -говорить  співорганізатор тренінгу Кирило Федорчук.

Та на практиці ні чеків, ні тим більше квитанцій ніхто не отримував. А це пряме порушення прав споживачів. Транспортна тема зацікавила городян – на тренінг зібралося близько 30 учасників. Це поки що найбільша кількість за всі проведені тренінги, говорять організатори. Тут немає жодних вікових обмежень:  лекції можуть послухати як студенти, так і літні люди.

«Я дізнався про тренінг від друзів. Потім ще побачив оголошення в Інтернеті. Інформацію з тренінгу я хочу використати для боротьби із вартістю перевезень у маршрутках. Аби він хоча б для студентів був нижчим», - розповідає  депутат молодіжної ради Дніпропетровська Богдан Бандур.

Тренніг для учасників абсолютно безкоштовний. По закінченню організатори роздають кожному електронні методички із усіма практичними ситуаціями та прикладами для заяв-скарг. Наступний тренінг активісти назвали красномовно: як мотивувати міліцію захищати наші права. А в якості спікера планують запросити міліціянта. Зустріч - наступного вівторка у міській бібліотеці о 18.30.

Юлія Поджинська, Станіслав Сторожук .

Мы в соцсетях