Півроку український кобзар Валерій Харченко мешкає у сараї

1 июля 2015 | 14:53

Замість хати – голі стіни. Півроку тому страшна пожежа знищила помешкання українського кобзаря Валерія Харченка.  Чоловік дивом вижив і зміг врятувати свою дружину. Народний співець підозрює – будинок підпалили навмисне. Допоки тривають слідчі дії Валерій Харченко змушений жити у сараї. 

Чорні від сажі стіни, залишки недогорілих меблів, а замість даху – синє небо. Ось це згарище – будинок талановитого українського кобзаря Валерія Харченка. Лихо сталося 28-го жовтня 2014 року. О п’ятій годині ранку червоне полум’я охопило хатину. 

«Я відчиняю двері, а тут все палає ніби нафтобаза. Я відразу кинувся до курятника – тварини погорять, але бачу, що всі вони по дворі бігають. Потім я почав витягувати дружину», - говорить кобзар Валерій Харченко.

Своїм порятунком співець завдячує переселенцю Юрію, який тимчасово мешкав у подружжя. Він першим побачив полум’я і почав бити тривогу. За двадцять хвилин приїхала бригада надзвичайників. Але через несправне обладнання не змогла приборкати пожежу. По приїзду другої групи від будівлі вже залишилися тільки стіни.

«Ось це наша спальня, де ми спали із дружиною. Нам потім хлопці із реабілітаційного центру безкоштовно пригнали два КАМАЗи і допомагали все згоріле вигрібати. Навіть після того, як сталася пожежа, ще було розпечене вугілля, злодюжки почали розтягувати з будинку речі», - розповідає Валерій Харченко.

Єдине, що вдалося врятувати – фотоальбом та кобза, з якою співець об’їздив чимало міст України. Валерій такий порятунок вважав добрим знаком. Але.. Буквально через декілька тижнів після пожежі злодії викрали музичний інструмент та ще декілька цінних речей.  Такого удару долі не очікував ні кобзар, ні його дружина Вікторія, яка перенесла декілька інсультів.

«Вона місяць тому була в лікарні. Три тижні лежала в реанімації. Декілька лікарів рятували дружину», - говорить кобзар Валерій Харченко.

Зараз Вікуся, саме так лагідно називає кобзар свою дружину, потребує післялікарняної реабілітації. Але де знайти кошти на це співець і гадки немає. Півроку Валерій намагався добитися допомоги від міської влади, але як бачите результат – до цих пір живе у напівзруйнованому сараї. Ця пожежа сталася не випадково, запевняє чоловік. Просто місцеві багатії накинули оком на землю в центрі міста.

«Я розділяю думку Валерія з приводу того, що це був саме підпал. Оскільки є свідки, які бачили того дня невідомих людей. Вони швидко тікали від будинку, де за декілька хвилин сталася пожежа», - каже адвокат Олег Бовкун.

За декілька днів після пожежі до кобзаря навідувалися двоє невідомих, які хотіли придбати згарище. Та чоловік не пристав на їхню пропозицію. Правоохоронці ж відхрестилися від навмисного підпалу і зробили висновок, що це була несправна електропроводка. Міська правозахисна організація рішуче налаштована довести зворотне.

Якщо вам небайдужа доля українського кобзаря і ви можете чимось допомогти реквізити банківської картки та номер телефону :

Приват Банк 4731 2171 1423 5338 
098-505-29-47 Валерій Харченко


Юлія Поджинська, Станіслав Сторожук .

 

Мы в соцсетях