ВР проголосувала за реструктуризацію валютних кредитів

3 июля 2015 | 14:44

Для позичальників, які 7-8 років тому брали банківські кредити у валюті, свято — для всіх українців долар США коштує більше 20 гривень, а для них — 5 гривень 5 копійок.

Такий курс валюти прописаний в законі, що його прийняв український парламент. Верховна Рада України ухвалила закон «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті».

Голоси «за» віддали 229 народних депутатів. Законопроект пропонує конвертацію валютних кредитів у гривню за курсом на момент їх видачі, тобто за курсом 5 гривень 5 копійок за 1 американський долар.

Кредитори, за письмовою заявою громадян України, що мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов’язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов’язань за кредитним договором.

Як зазначається, для проведення реструктуризації зобов’язань за кредитними договорами, кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви.

Реструктуризація валютних кредитів завдасть банківській системі збитків на суму близько 100 млрд гривень і зруйнує фінансову систему країни, заявили у Національному банку України.

Багато нардепів, які голосували за цей закон вже схаменулись і хочуть відкликати голоси, і також просять спікера Гройсмана не підписувати документ. 

 

Мы в соцсетях