Активісти із Дніпропетровська розробили проект розвитку велоінфраструктури

9 июля 2015 | 13:19

Чи розвинута велоінфроструктура в Дніпропетровську? Досвідчені велосипедисти кажуть – ні, мовляв – в місті недостатньо велодоріжок, а до Європи нам ще далеко. Наразі представники федерації спортивного туризму хочуть запровадити проект – веломаршруту в місті, але на нього потрібно витратити гроші. 

Велосипед для Олександра – це сенс його життя. Чоловік пересів на двоколісний у далеких семи десятих. Тоді велоспорт був не такий популярний. Чого не можна сказати про сьогодення. Олександр стверджує, з кожним роком любителів поганяти на залізних роверах стає все більше. Кожен тридцятий городянин має велосипед, і активно його використовує. На наступний рік Олександр прогнозує велосипедний колапс і закликає міську владу задуматися над розвитком відповідної інфраструктури.

«Я вважаю, що наша влада повний імпотент щодо вело руху в нашому місті. Я чув, що колись щось пропонувалося і виділялися якісь кошти. Але ці гроші були розкрадені. Віз і нині там», - говорить велосипедист Олександр.

Тай дійсно, питання розвитку велоіфраструктури піднімалося вже не раз у стінах міської ради. За часів головування Івана Куліченка від вулиці Леніна до Сєрова за ініціативи активістів була відміряна омріяна вело доріжка. Так по цей день вона і залишилася єдиною. Цього року активісти знову взялися проробляти це питання.  

«З самого початку було багато складнощів. Тому що наші транспортні сполучення не придатні для вело руху. Але в процесі було багато засідань, виїздів, і вже ми маємо спеціально розроблений проект», - каже президент Дніпропетровської асоціації екстремальних видів спорту Максим Семенов.

То ж перші вело шляхи можуть  з’явитися на проспекті Карла Маркса, проспекті Миру та вулиці Космічній. У планах активістів розділити і Новий міст. Оскільки саме на ньому трапляється величезна кількість аварій з участю автівок та велосипедистів. 

«Один із найбільших маршрутів за проектом складає трохи більше двох кілометрів. Він об’єднуватиме чотири мости. Розпочинатиметься від Набережної Перомоги, продовжуватиметься на Набережній Леніна і закінчуватиметься на Набережній Заводській», -говорить журналіст Юлія Поджинська.

У міській раді вже й гроші виділили на проект – 10 мільйонів гривень попередній кошторис. Сюди має увійти поточний ремонт ділянок, дорожня розмітка,  встановлення вказівних знаків, облаштування із бордюрів своєрідних острівців безпеки та ще багато іншого. Єдине, що залишається, - голосування депутатів. На найближчу сесію активісти планують винести це питання.

Юлія Поджинська, Сергій Язовських, Станіслав Сторожук .

 

Мы в соцсетях