Реабілітація риболовлею для військових АТО

13 июля 2015 | 17:19

Відсвяткували День рибалки і військові із зони АТО. За підтримки благодійного фонду Бориса Філатова 50 вояк відправилися на риболовний вікенд. Шум дніпровських хвиль, прекрасні природні ландшафти та компанія друзів – кращого і годі шукати, аби відволіктися від спогадів про події в АТО, вважають організатори.

День рибалки Юрій вважає своїм професійним святом. Чоловік займається риболовлею з самого дитинства. Каже, нічого немає кращого, ніж посидіти ранком із вудкою в руках і трохи відпочити душею від міської колотнечі. Ця риболовля – перша за останній рік, оскільки весь цей час Юрій провів у зоні АТО.  

«Дуже добре рибачиться. Не дивлячись на перемінну погоду. Добре, що нас не забувають. Зателефонували, запросили сюди, сказали, що можна відпочити. Поспілкуватися із побратимами», - ділиться військовослужбовець Дмитро Світличний.

Ідейними розробниками програми «риболовної реабілітації учасників АТО» є волонтери із Києва. Там вони вже провели два заходи, які отримали гарну підтримку серед військових. Фінансував проект фонд Бориса Філатова. Спілкування із природою, свіже повітря, коло рідних та друзів – кращий лікар всіх душевних та фізичних травм.

«Цього разу хлопці приїхали зі своїми дружинами та дітьми. Ми робимо зараз формат сімейного фестивалю і це тому яскравий приклад. Таким чином ми підкреслимо сімейність. Навіть діти, поки батьки рибу ловлять, розважаються з аніматорами», - каже координатор проекту «Риболовна реабілітація учасників АТО» Володимир Степаненко.

У Дніпропетровську проект реалізовується вперше і проходить завдяки підтримці благодійного фонду Бориса Філатова. Його волонтери організували переїзд всіх учасників на місце відпочинку, забезпечили усім необхідним риболовним обладнанням. Ба навіть більше – якщо хтось вперше тримав вудку в руках, готові були навчити.  

«За великим рахунком риболовля – це лише привід. Люди мають побачити, що про них піклуються і вони небайдужі нам. Люди, заради яких вони стояли на передовій, тепер готові віддячити їм турботою», - розповідає голова благодійного фонду Бориса Філатова Геннадій Глядчишин.

Програма розрахована на цілий день. Усю виловлену рибу військові, як справжні спортсмени, відпустили знову в річку. Але перед цим волонтери визначали найкращого рибалку – вимірювали кожну рибину у довжину.  І в кого вона виявилася найбільшою, той і переможець. 

«Побільше б таких виїздів. Мені дуже сподобалося. Та й хлопцям я думаю також», - говорить військовослужбовець Юрій Ніколаєв.

Риболовля зібрала більше восьмидесяти учасників. Наступний захід організатори планують провести на наступних вихідних. 

 

Мы в соцсетях