Забудова лісопаркової зони на житловому масиві «Сонячний»

14 июля 2015 | 18:54

Рейдерське захоплення зони відпочинку. Днями на сторінках однієї із соціальних мереж розгорнулася дискусія з приводу забудови лісопаркової зони на житловому масиві «Сонячний». Реконструйовувати її взялися власники одного із місцевих ресторанів. Обурені мешканці житлового масиву вважають таке будівництво незаконним. Це ж їм на місці підтвердили і компетентні органи міської влади. 

Золотистий пісок та тепла водичка – на цьому пляжі мешканці житлового масиву «Сонячний» відпочивають чи не щодня. Та місяць тому тут розгорнулося будівництво – КАМАЗами завозилися будівельні матеріали, а вже вчора ми побачили гори чорнозему. Такі дії мешканці житлового масиву розцінили як самовільне захоплення  місцевої зони відпочинку власниками місцевого ресторану.

«Вони хочуть зробити такий собі землевідвід і змінити лісопаркову зону, яка забороняє будівництво будь-яких приватних структур, на рекреаційну. І таким чином забрати нам приналежну територію», - говорить мешканка житлового масиву  «Сонячний» Людмила Кострюкова.

На протест проти будівництва мешканці житлового масиву зібралися з мітингом біля ресторану. На аудієнцію тоді вийшов і його власник. Активісти намагалися бодай щось дізнатися про це будівництво, але мирних переговорів не вийшло. Прийшлося викликати на підмогу правоохоронні органи та представників місцевої влади, які визнали це будівництво незаконним. 

«Ми викликали представників «Агрбудконтролю», коли будувався цей корпус. Він був незаконний. Але так, як наша влада не вжила належних заходів, захват пішов далі по території. Вони розширюються за рахунок безкарності», -  обурюється мешканка житлового масиву «Сонячний» Жанна Журавель.

За деякий час власник ресторану з’явився поспілкуватися з активістами та нашою знімальною групою. Говорити на камеру особисто він не захотів. А відправив відповідати за будівництво адміністратора ресторану.

«Це не будівництво. Ми укріплювали берег. Ми говорили про це вже не однократно. А щодо цього чорнозему, то це для благоустрою території. Ми посадимо тут квіти, відновимо пішохідні доріжки, аби мешканцям «Сонячного» було прекрасно відпочивати», - говорить адміністратор ресторану Наталя Анісімова.

Архітектори на прохання власників ресторану навіть розробили спеціальний план відновлення даної території. Проте, продемонструвати бодай один документ, що дозволяє будівництво, ресторатори не змогли. Апелювали тим, що на момент зйомки був відсутній їх юрист з усіма паперами. Відсутня необхідна документація і в представників місцевої влади.
«Зараз не можу сказати конкретної інформації – ми перевіряємо усю документацію за останні три роки. Але те, що нічого не обговорювалось по будівництву – це вже точно», - каже головний архітектор Дніпропетровська Дмитро Волик.

На останок власник ресторану пообіцяв за тиждень закінчити будівництво і запросити усіх активістів та представників ЗМІ на оглядини. Мовляв, ніякої шкоди території не нанесено, і ніхто її привласнювати не збирається. Залишається чекати.

Юлія Поджинська, Роман Івашинов.

 

Мы в соцсетях