Дніпропетровськ відсвяткував Івана Купала

7 июля 2015 | 16:48

Дніпропетровськ святкує Івана Купала. В ніч з шостого на сьоме сотні городян прийшли на Воронцовський пляж. Гуляння пройшли за всіма правилами – з магічними обрядами, піснями та танцями. Організаторами свята виступили керівники Індустріальної районної ради та благодійний фонд Бориса Філатова.

Гучна музика, веселі пісні та щирі посмішки на обличчях городян – це розпочалося святкування одного із найстаріших українських свят Івана Купала. Відзначається воно в ніч з шостого на сьоме липня і має чимало цікавих обрядів та традицій. Одна з них – плетіння вінка. Для своєї прикраси дівчата збирали лише польові квіти. 

«Кожна дівчина клала у вінок те, що вона бажала. Якщо був синій колір, то вона бажала кохання. Якщо жовтий, то багатства. А от червоний колір брали дуже рідко», - розповідає директор Дніпропетровського центру  туристичного сервісу Інна Войтович.

Для святкування майстрині заготували близько трьох сотень віночків. Але охочих до прикраси дівчат виявилося набагато більше. Наші майстрині нікого без уваги не залишили – всі з вінками і задоволені. Ще одна традиція на Івана Купала – знайти квітку папороті. За повір’ям цвіте вона лише одну коротку мить, а її володар володіє магічними здібностями. Дніпропетровцям пощастило – вони знайшли купальську квітку.

«Ми сьогодні всім довели – якщо неможливо знайти квітку папороті, її можна викувати. Її робили всі охочі, деякі просто стояли нас підтримували, а інші взагалі кували. Ми довели, що у нас в Дніпропетровську, на Воронцовському пляжі можливо все», - говорить коваль Григорій.

На святі у коваля Григорія, або як його кличуть друзі «Талісман», була ще одна важлива роль – поєднати закоханні серця. Ця пара неймовірно хотіла обвінчатися, але і батьки і церква проти. Молодята пішли на відчайдушний крок – на свято закували одне одного в залізні кайданки.

Поночі дівчата відправилися пускати вінки на воду. Згідно з повір’ям, якщо вінок гарно пливе, то дівчина скоро може вийти заміж. Якщо крутиться на місці, або й взагалі тоне – одружитися красуні не судилося взагалі. 

Стрибати через височезне багаття ніхто із присутніх не ризикнув. Та і без цього обряду настрій у всіх був чудовий.

«Я вперше на цьому пляжі. І мені тут дуже-дуже подобається. Я тепер буду приходити сюди що вихідних», - радіє учасник свята Олександр.

«Сьогодні було дуже багато гарних розваг як для дітей, так і для дорослих», - каже учасниця свята Тетяна.

Такі слова як бальзам на душу для організаторів. Цього року до організації приєднався і благодійний фонд Бориса Філатова. Разом намагалися створити незабутнє свято для городян.
«Фонд Бориса Філатова підключився до проведення цього заходу і ми, об’єднавши зусилля, зробили це свято», - інформує голова Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради Юрій Дегтярьов.

Гуляння тривали до самих сутінків. Учасники зовсім не хотіли розходися. І з нетерпінням чекають ще таких  подібних заходів.

Юлія Поджинська, Станіслав Сторожук 

Мы в соцсетях