Дніпропетровщина попрощалася з героями

29 июля 2015 | 19:15

Дніпропетровщина знову попрощалася з шістнадцятьма солдатами. Загиблих поховали на Краснопільському кладовищі. На жаль, воїнів АТО поки що не удалося ідентифікувати, тому рідні не змогли провести їх в останню путь.

Півроку тому Тетяна поховала свого сину – Євгена Сердюкова, хоча помер він влітку минулого року у Шахтарську, довгий час тривала саме експертиза ДНК. Жінка не може повірити і досі, що її син мертвий – хоча експертиза ДНК показала 99% збігу. Сьогодні Тетяна прийшла на Краснопільське кладовища, аби вшанувати пам'ять невідомих загиблих бійців.

«Не мог он умереть. Не вериться. Мы с отцом решили, что он, как всегда, где-то далеко в командировке, что он для нас живой. А сюда ходим», - з болем говорить мати загиблого українського військового Тетяна Сердюкова.

Ще тіла чотирьох невідомих армійців привезли з Харкова до Дніпропетровська вчора. Загалом сьогодні ховають 16 невідомих бійців. 

«Вони загинули в минулому році під час звільнення міста Слов’янськ і під час боїв за луганський аеропорт. Спроби встановлення їх особистості не дали результатів. Тому, було прийнято рішення про їх поховання», - говорить представник харківського обласного військового комісаріату Ігор Плугатор.  

Панахида тривала близько години. Усі шістнадцять трун стояли біля виритих могил. Після того, як були зняті українські прапори з героїв, їх опустили назавжди під землю. Далі – пам'ятні постріли на честь невідомих.

«Ми спільно з обласною адміністрацією, міською радою організовуємо ці відспівування, щоб достойно провести тих людей, які віддали найцінніше – своє життя за нас, за сім’ї свої, за рідні землі, за свою Україну», - говорить протоієрей Віталій Лопушанський.

Зараз на кладовищі поховано сто п’ятдесят три неопізнаних бійців. Усі ДНК знаходяться у науково-дослідницькому експертному центрі при МВС України. Родичі інших загиблих зараз чекають на результати експертизи.

«На даний час в моргах Дніпропетровська знаходиться 59 осіб, тобто останків тіл», - інформує заступник директора департаменту із взаємодії з правоохоронними органами дніпропетровської обласної державної адміністрації Тетяна Романовська.

За рік було ідентифіковано вісімдесят загиблих солдат. Майже усіх їх родичі вивезли на батьківщину. Інші спочивають на Краснопільському кладовищі. 

Аліна Мирко, Сергій Язовських.

Мы в соцсетях