За перемогою до Італії

17 июля 2015 | 20:10

Вихованці школи парусного спорту Дніпропетровська єдині в Україні змагатимуться за першість в Чемпіонаті світу по класу кадет. Дорогу до північного містечка Ріва де Гарда юним спортсменам, Максиму та Єгору, відкрив Благодійний Фонд Бориса Філатова. Бо саме народний депутат взяв на себе всі витрати, аби спритні яхтсмени могли гідно представити Україну на Всеукраїнських змаганнях. 

10-ти річний Максим та 14-ти річний Єгор всім серцем закохані у вітрила. Так, старший Єгор вже п’ять років приборкує вітер. Та згадує - перше знайомство з яхтою було екстремальним. 

«Меня посадили в яхту, я только стартовал, сделал один поворот и сразу же перевернулся, это был октябрь, было 8 градусов , вода была очень холодная», - пригадує Єгор Самарін.

Сотні разів перевертався й падав у воду, але підіймався й впевнено йщов до перемоги. Юний яхтсмен - багатократний переможець всеукраїнських та всесвітніх змагань. Каже, коли долаєш перешкоди відчуття – незабутні. 

«Парусный спорт дает мне уверенность и вдохновение», - говорить Єгор.

Та якщо Єгор вже неодноразово бував за кордоном, то для Максима Всесвітні змагання – то перше серйозне випробування. Батьки юного яхтсмена ще ні разу не відпускали його так далеко. Кажуть, болітимуть за сина всією родиною.

«Я уверенна в тренере, я уверенна в спорте, хотя, как мама, я конечно же буду волноваться за сына», -каже мати Єгора.

Два тижні хлопчики проведуть у північному містечку Італії Ріва де Гарда. І це лише завдяки допомозі Бориса Філатова, який понад усе турбується про те, аби юні спортсмени мали змогу проявити себе не лише в Україні, а й за її межами. 

«Почему я принял такое решение, мало кто знает, что в детстве я сам занимался яхтовым спортом. … Парусный спорт всегда жил в моей душе. Ребята подошли в нужное время и к нужному человеку, и было бы глупо потерять потенциальную возможность заработать чемпионскую медаль», - розповідає Борис Філатов. 

Тренер зізнається, аби гідно представити Україну на змаганнях, хлопчики тренувалися майже безперервно. Адже на них велика відповідальність. Вітрильні змагання розпочнуться 26-го липня. В них братимуть участь 55 учасників з усього світу. 

«Только благодаря Фонду Бориса Филатова мы смогли провести соревнования, на Чемпионат мира отправляем только благодаря спонсорской помощи», - говорить  тренер Наталя Ажгерей.

За перемогою яхтсмени поїдуть автівкою аж за дві з половиною тисячі кілометрів. Беруть із собою катер, яхту та звичайно, бойовий дух. Бо ж обіцяють без нагород не повернуться.

Мы в соцсетях