Програма реабілітації для військових АТО

4 августа 2015 | 14:51

Благодійний фонд Бориса Філатова ініціював ще одну програму реабілітації для військових АТО. Вона включає в себе лікувальну фізкультуру, масажі та заняття в басейні. Програма функціонує вже три місяці і близько сотні бійців змогли отримати якісну допомогу.

Три дні на тиждень він долає цю двадцяти п’яти метрову дистанцію. Ще декілька місяців тому Єгору було складно ходити – він оговтувався після страшного поранення, яке отримав під час воєнних дій у Донецьку. Та вже зараз чоловік може позмагатися із кращими плавцями міста.

«За великим рахунком травма отримана давно, а от займатися реабілітацією у місті неможливо – немає ресурсів. Величезне дякую лікарям, які поставили на ноги, та от тільки без реабілітації це ніщо, треба самому вирішувати цю проблему. Ось такі заняття – це дуже гарна можливість відновитися.», – каже військовослужбовець Єгор

Програма з реабілітації військових триває близько трьох місяців. Реалізувалася вона після зустрічі  Бориса Філатова з послом Ізраїлю в Україні. Той розповів, що у їхній країні існують аналогічні проблеми і вони можуть допомогти нашим воякам із відновленням. Але домовитися на міжрегіональному рівні неабияк складно, тим більше не всі бійці зможуть полетіти до іншої країни. Тому відкрити центр вирішили безпосередньо у місті, розповідає Борис Філатов. Вікторія –  одна з перших, хто долучився до його створення.

«Зібралися люди, які вміють робити масаж, й інші, які просто хотіли внести свій вклад  для блага наших військових. Так ми збиралися, розподілили обов’язки – хто в який час приходить. І почали збирати перших бійців», – розповідає волонтер проекту реабілітації військових АТО Вікторія Загрійчук.

І першою проблемою стало місце проведення – не було необхідної бази. У цьому допоміг фонд Бориса Філатова. Він домовився із Дніпропетровською медичною академією про співпрацю – а саме дозволити вранці і ввечері проводити тренерам заняття із бійцями на базі їх спортивного комплексу.

«В основу реабілітації покладена модульна система. У нас є і спортивні зали, і масажні кабінети, і психологи. Для кожного бійця підбирається індивідуальна програма. Нам потрібно було якось це все організувати – і у нас все вийшло», – народний депутат України, голова благодійного фонду Борис Філатов.

В центрі реабілітації займаються  військовослужбовці як із Дніпропетровська, так і з  інших міст, які перебувають на лікуванні в місцевому шпиталі. Найпоширеніші травми – це біль у спині, який виникає після носіння важкого бронежилету та відновлення після операційних втручань.

«Людина, яка прийшла після поранення плечового чи колінного суглобів, ми займаємося з ним розминкою, а ті, хто приходе з ампутованими кінцівками – займаються на тренажерах. Інші займаються на спеціальному апаратів для розтягнення м’язів спини», – каже інструктор ЛФК Наталія Ряпасова

Працюють над м’язами і масажисти реабілітаційного центру. Сеанс триває 20-30 хвилин і вже після першого відчутні результати.

«Підбирається індивідуальна програма, в тому числі класична мануальна терапія, кінезіологія і таке інше. Тобто вирішуємо проблеми тим способом, яким зручніше», – розповідає лікар ортопед-травматолог Ігор Штефан.

За три місяці роботи центру тут побувало близько сотні бійців. Фахівці та волонтери не  зупиняються на досягнутому і збираються продовжувати програму.

 

Мы в соцсетях