4 бійці АТО відправилися на лікування до Литви

4 августа 2015 | 15:33

О шостій ранку вони зібралися під стінами міського аеропорту. У цих чотирьох бійців абсолютно різні поранення – хтось майже не втратив ногу, хтось до цих пір не відчуває руки. Та попри це кожен хоче скоріше вилікуватися та повернутися на передову.

«Ми захищали висоту, я впав і зламав руку. Вона  відновилася відсотків на 70 – ще не розгинається. Хочеться вилікувати руку повністю, щоб далі захищати Батьківщину», – розповідає військовослужбовець Роман.

Повністю вилікувати руку прагне і Володимир. Після вибуху міни чоловікові складно ворушити кінцівкою. Окрім цього Володимир скаржиться на біль у спині та голові.

«В шпиталі мені сказали, що міно-вибухова травма може нагадати про себе і через 10-20 років. Зараз відчуваю різкі головні болі», – каже Володимир.

Вже сьогодні Роман, Володимир та ще двоє їх братів по зброї опиняться у місті Друскінінкай, республіки Литви. Там вони пройдуть місячний курс реабілітації і мають надію, що це дасть можливість повністю відновити опорно-руховий апарат.

«Ми не раз переконувалися  у тому, що Литовська сторона надає гарне лікування нашим військовим», – радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Литвин.

«Литовські фахівці і після проведення необхідного курсу лікування стежать за здоров’ям наших хлопців», – почесний консул Литви у Дніпропетровську Віталій Півняк.

Загалом за цей рік майже 50 військових змогли пройти курс лікування у Литві. А саме 30 військових  відновили здоров’я, а інші вже незабаром відправляться до закордонної клініки. Така допомога пораненим стала можливою завдяки домовленостям Дніпропетровської ОДА з Почесним Консульством Литовської Республіки в Дніпропетровську.

 

Мы в соцсетях