Міські голови ставлять свої міста на межу катастрофи, накопичуючи борги комунальних підприємств

5 августа 2015 | 17:28

Справжня комунальна катастрофа загрожує багатьом містам області, адже напередодні опалювального сезону комунальні підприємства накопичили великі борги за газ, водопостачання та електроенергію. При цьому більшість населення області регулярно сплачує за спожиті послуги. Комунальні підприємства-боржники повністю підпорядковані місцевій владі. Тому, якщо школи,  лікарні та будинки громадян залишаться без тепла й води, саме мери міст будуть нести персональну відповідальність за цю ситуацію. На цьому наголошують в управлінні паливно-енергетичного комплексу  та енергозбереження Дніпропетровської  обласної держадміністрації.

Загальна сума заборгованості області за газ, зазначають в управлінні, на сьогоднішній день складає більше 3,3 мільярдів гривень.

Найбільший боржник – Кривий Ріг, який винен за спожитий газ 1 млрд 818 млн грн або 55% від усієї суми боргу області. На другому місці – Дніпропетровськ – 803,5 млн грн або 24%. Третє місце – Дніпродзержинськ – 200,3 млн грн або 6%. Далі йдуть: Нікополь – 196 млн грн (6%), 22 райони області, які разом мають сукупний борг 94,6 млн грн (3%); Павлоград – 80,7 млн грн (2%), Марганець – 48,6 млн грн (1%), Орджонікідзе – 41,5 млн грн (1%), Новомосковськ – 33 млн грн (1%), Жовті Води – 31,4 млн грн (1%). На нараді, яка пройшла в облдержадміністрації, заступник голови ОДА Олег Кужман наголосив, що від керівників міст регіону вчасно не надійшло жодного погодженого з НАК “Нафтогаз України” графіку погашення боргів.

«Президент надав вам повноваження, а що робите ви для держави та мешканців міст?», – звернувся він із запитанням до мерів. 
За словами Олега Кужмана, облдержадміністрація буде інформувати жителів Дніпропетровщини про те, як влада на місцях виконує свої зобов’язання та займається підготовкою до опалювального сезону. Комунальні підприємства, підпорядковані виключно місцевим органам влади, є найбільш корумпованою сферою міського життя.

«Треба покласти край практиці з минулого, коли місцеві ділки при владі заробляють гроші на комунальних боргах.  Коли в країні йде війна та економічна криза, це є злочином перед людьми і державою.  Аби вплинути на мерів-боржників, обласна держадміністрація планує залучати представників правоохоронних органів, громадськості та ЗМІ», – сказав Олег Кужман.

«Ми кожного тижня будемо розповідати громадам, як очільники міст працюють над питанням погашення боргів. Популізму тут не буде!», – відзначив він.

 

Мы в соцсетях