Юні альпіністи Дніпропетровщини підкорили вершини в пам'ять про загиблих воїнів АТО

6 августа 2015 | 18:06

135 кілометрів, 8 днів, 5 вершин. Учасники дніпропетровського осередку всеукраїнського об'єднання «Дитячий альпіністський рух» здійснили патріотичний похід по українським Карпатам. Так хлопці вшанували пам'ять воїнів АТО, загиблих минулого літа в збитому терористами літаку Іл-76. 

8 дівчат та хлопців віком від 14 до 16 років повернулися з пішого походу I категорія складності по українським Карпатам: «Це маленький подвиг, - зазначив голова дніпропетровської групи «Дитячого альпіністського руху» Олексій Гапонов, який супроводжував юнаків у поході. - Найпростіший дорослий похід, але для дітей - справжнє випробування». Інструктор запевняє, що діти пройшли його з гідністю: «Повернулися дуже задоволеними». 


Юні альпіністи пройшли 135 кілометрів по горах, навіть підкорили 5 вершин. Піднімалися на легендарну «гору розбійницьких скарбів» Кам'янку, висота якої - понад 1500 метрів, на гору Граб - 1378 метрів, гору Магура - 1517 метрів. «На кожній вершині встановили прапор нашого об'єднання», - зазначив Олексій Гапонов. 


Він наголосив - це другий патріотичний похід дитячого клубу: «У червні минулого року терористи збили літак Іл-76 з українськими військовими. У цьому літаку загинув і член нашого клубу - Андрій Дмитренко з Апостолового. Йому зараз було б 22 роки. Відмінний хлопець і надійний альпініст – подорожував з нами з 2009 року. Через півтора місяці після катастрофи ми здійснили перший похід в пам'ять про Андрія та всіх загиблих в літаку. Цього року - повторили», - пояснив Олексій Гапонов. 


Наступне патріотичне сходження «Дитячого альпіністського руху» заплановано на День незалежності України. Юнаки піднімуться на Говерлу. 

Мы в соцсетях