Як позбутися корупції у ВИШах – розповів нардеп Борис Філатов

6 августа 2015 | 18:25

Вступна кампанія 2015 офіційно завершена! Абітурієнти видихають із полегшенням, а виші підбивають підсумки. Цього року вступні перегони пройшли злагоджено та добре організовано, стверджують освітяни. Чи дійсно це так, і чи не було місця для корупції – про це сьогодні говорив член Верховної ради України з правової політики Борис Філатов з ректором найбільшого вузу Дніпропетровщини Миколою Поляковим.

Відсьогодні по всій території України завершилась вступна кампанія. З 10 серпня абітурієнти можуть подавати оригінали документів для зарахування. Загалом цьогорічний вступ пройшов без особливих порушень, зазначив ректор Дніпропетровського національного університету Микола Поляков. Він наголосив, що у цьому році студенти стали більше довіряти електронній системі вступу і подавали документи через інтернет. Це забезпечило менші черги у приймальних комісіях.

«Що стосується конкурсу в Університет, то у нас лідирують такі спеціальності: Міжнародна інформація – 86 осіб на місце, Міжнародна економіка – 82, Реклама – 75, Туризм – 59, Міжнародні відносини – 58. Середній конкурс – 13,8 на місце», - говорить ректор ДНУ ім. Олеся Гончара Микола Поляков.

Вступні перегони – це ризик хабарництва, зазначає народний депутат України Борис Філатов. Проблема корупції при вступі до вишу чи вже навчання в ньому є комплексною і однією із найпоширеніших в Україні. За  підрахунками Бориса Філатова, кожен третій студент вимушений був давати хабара. Причиною  такої тенденції є низька заробітна платня педагогів, говорить нардеп.

«Корупція в ВИШах – повна відсутність конкуренції у навчанні.  Талановиті і розумні діти у яких немає можливості сплатити за навчання у результаті не можуть отримати освіту і зробити успішну кар’єру»,  - говорить народний депутат України , член міжфракційного об’єднання "За Дніпропетровщину" Борис Філатов.

У зв’язку з цим, народний депутат Борис Філатов закликає не зводити на гальма проблему корупції. І в разі чого звертатися за допомогою до його громадських приймалень. Їх у місті функціонує 13. Там кожен безкоштовно може отримати кваліфіковану юридичну допомогу. Також політик наголосив, що міжфракційне об’єднання «За Дніпроптеровщину», до якого входять представники різних політичних сил, цілком готове підтримати законопроект про автономію ВИШів. Він дозволить університетам самим формувати учбову програму, джерела фінансування, що в свою чергу спричинить кращу оплату праці педагогічного складу і мінімізує випадки корупції, наголосив Борис Філатов. 

Мы в соцсетях