1255 переселенців отримали фінансову допомогу від «Червоного хреста»

7 августа 2015 | 14:34

Допомога для переселенців. 1255 сімей із східних областей України отримали фінансову від дніпропетровської організації «Червоний хрест». Благодійні кошти призначені для отримання медичної допомоги та закупки необхідних медпрепаратів. 

Марина – одна із перших, хто сьогодні отримав фінансову допомогу від «Червоного хреста». Жінка зі своїми маленькими дітьми  вже декілька місяців мешкає в місцевому модульному містечку для переселенців. Каже, щодня доводиться на чомусь економити, аби забезпечити малечу всім необхідним.  Така допомога зараз вкрай доречна.

«Необхідні медикаменти для малюка. Якщо дорослий якось може справитися, то діти терпіти не можуть. До цього додаються витрати на соски, пляшечки для годування. У мене вдома не було навіть елементарного – йоду та перекису», - пригадує переселенка зі сходу Марина.
За проектом, кожному учаснику чотири місяці поспіль нараховуватимуться кошти у розмірі однієї тисячі гривень. Їх можна витрачати лише на отримання медичної допомоги та придбання лікувальних препаратів  в аптеках цього соціального проекту.

«У нас є волонтери, які будуть щотижня моніторити аптеки і звітувати, хто на скільки і що саме придбав», - розповідає голова Дніпропетровської обласної організації Червоного Хреста України Людмила Лашко.

Учасники акції не можуть витрачати кошти на придбання косметичних засобів чи різноманітних біологічно-активних добавок. Спонсорами  проекту виступило Міністерство іноземних справ республіки Польща. Кошторис складає більш ніж 230 тисяч євро.

«Допомога, про яку сьогодні йде мова, в першу чергу направлена на найбільш потребуючі категорії населення: інваліди, багатодітні сім’ї, матері-одиначки з грудними дітьми і ще багато інших критеріїв», - інформує радник голови Дніпропетровської обласної організації Віталій Литвин.

Сьогодні перші соціальні картки отримали 20 сімей. Роздати всі інші  волонтери «Червоного хреста» планують до кінця наступного тижня. Загалом, за офіційними даними, наша область прийняла близько дев’яноста двох тисяч переселенців зі сходу. А за неофіційними ця цифра сягає близько ста тридцяти тисяч.

Юлія Поджинська, Станіслав Сторожук.

 

Мы в соцсетях