Дніпропетровські археологи знайшли стародавню схованку фальшивомонетників у Польщі

7 августа 2015 | 17:05

Справжній скарб викопали дніпропетровські студенти спільно зі своїми польськими колегами. Розкопки проводилися на території Польщі у рамках 3-ї міжнародної українсько-польської експедиції. Нашим археологам пощастило знайти вхід до таємної шахти на горі Громник. Крім скарбу вони знайшли ще й залишки коня.

Цього літа студенти історичного факультету ДНУ мали нагоду обмінятися досвідом, прийнявши участь у 3-ій українсько-польській археологічній експедиції. Вона пройшла у Польщі.Ця експедиція стала першою міжнародною для Олени, студентки п’ятого курсу. Навіть, мовний бар’єр не став цьому перешкодою.

«Спочатку було важко розуміти польську, але ми постійно просили колег, щоб вони говорили повільніше. І тоді ми розумілися», -  розповідає учасниця експедиції Олена Ягольник.

За словами дівчини, польські студенти нічим не відрізняються від українських і в таборі панувала дружня атмосфера. Приємною несподіванкою для Олени стало те, що польський професор  доволі вміло виконував на гітарі українські народні пісні.

«Сиділи біля багаття, співали національних пісень. Серед них і «Червона рута», і «Гей, соколи». Співали різними мовами: українською, польською і навіть російською», - пригадує учасниця експедиції Олена Ягольник.

Археологічні розкопки  проводилися на горі Громник. Нашим студентам вдалося знайти вхід до підземного склепіння у якому колись фальшивомонетники підроблювали польські гроші.

«Нам дуже пощастило. Протягом експедиції було знайдено одну фальшиву і одну справжню монету, які ходили на території Нижньої Селезії у XV столітті», -  каже аспірант кафедри історіографії, джерелознавства та архівознавства Катерина Мінакова.

Але не працею єдиною: крім розкопок, наші студенти побували  й на екскурсії  містом Вроцлав. Про свої враження від  неї -розповідає інша учасниця експедиції.

«Мені особливо запам’яталася скульптура підпільникам, які боролися з радянським режимом», - говорить Анастасія Ситник.

Щоб стати учасником цієї експедиції, студентам довелося пройти важкий відбір. За якими критеріями обиралися представники української археології – розповів декан історичного факультету ДНУ.

«Ми обирали кращих студентів. Це були як студенти- бакалаври, так і магістри. Крім того, ми залучили ряд аспірантів, які  є молодими вченими і готуються до викладацької діяльності», - говорить Декан історичного факультету ДНУ Сергій Світленко.

Враження  від поїздки до Польщі  у всіх членів експедиції залишилися тільки найкращі. Кажуть, що з нетерпінням чекають наступного року і сподіваються, що знову зможуть попрацювати спільно з польськими колегами  на горі Громник.

Мы в соцсетях