У Дніпропетровську все буде PROZORRO

10 августа 2015 | 12:10

У Дніпропетровську презентували нову систему електронних держаних закупівель під назвою «ProZorro». Головний принцип роботи – можливість закупівлі товарів до ста тисяч гривень. Така система повертає довіру до бізнесу, адже тепер можна просто взяти участь в державному тендері та виграти його, кажуть координатори проекту. Раніше це було неможливо.

Активісти проекту Прозоро змінюють  корумповану систему закупівель. Презентація проекту пройшла сьогодні в дніпропетровській облдержадміністрації. Зараз цією системою вже користується Бабушкінський район Дніпропетровська.

«Запускаючи будь-яку електронну систему, зокрема торги PROZORRO, ми мінізуєм будь-який контакт компанії, що бажає взяти участь у торгах, безпосередньо з чиновником. Робимо все це максимально прозоро і даємо доступ до даної системи всім бажаючим»,- інформує позаштатний радник голови дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

Ця система направлена на подолання корупції в державних установах. Загалом, PROZORRO вже було використано в 700 державних органах. Організатори проекту планують повне впровадження нової системи до кінця цього року.

«У нашій системі ми проводимо ті закупівлі, які не потрапляють під дію закону: це товари та послуги до 100 000 гривень, і роботи до 1 мільйона гривень. Це, так звані, допорогові закупівлі, які закупівельники можуть здійснювати без всяких процедур і ми їм пропонуємо використовувати ось цю платформу», - говорить координатор проекту PROZORRO Кристина Гуцалова.

За словами організаторів проекту, головний плюс PROZORRO – відкрита інформація. А фінансується проект за рахунок it-технологій та фінансових платформ.

Аліна Мирко, Олександр Олейніченко.

Мы в соцсетях