У Дніпропетровській області створили справжню козацьку січ

11 августа 2015 | 18:06

Фестиваль «Козацькими стежками» пройшов у дитячому оздоровчому центрі «Перлина Придніпров’я». Весь табір перетворили на справжню козацьку січ, побудували курені та обрали отаманів. Для двохсот маленьких козаків влаштували справжнє свято з конкурсами та подарунками.  

Молоді козаки- до бою! Кінець табірної зміни у Перлині Придніпров’я відсвяткували українським фестивалем. Офіційне відкриття, гімн України, роздача квестових завдань та командний дух – вибухова суміш. Валерія вперше на такому святі, та каже – не в останнє. 

«Весь табір збирався, малював разом. Ми всі познайомилися, навіть домовилися зустрітися потім в одному місті», - говорить учасниця фестивалю Валерія.

А маленька патріотка Інна закликала усіх любити нашу історію та не цуратись її.

«А коли потрібно було будувати собі будинок, то ми сідали, співали пісні. Було дуже здорово.Нам усім потрібно не соромитися говорити - я українець. І радіти тому, що ти живеш на своїй землі», - розпоідає учасниця фестивалю Інна.

А козак Максим, один із організаторів фестивалю, навіть одягнув власноруч зшитий український костюм. Отаман і співав, закликаючи гостей, і допомагав дітям в іграх, і слідкував за правилами квесту. Можна сказати – герой програми.

«Підготовка фестивалю, як завжди, запланована в програмі. Нам запропонували провести нашу зірницю в більш цікавішому стилі. Ми готувалися рівно один тиждень, і це не вибило нас з нашої колії, це було в ході нашої роботи», - говорить отаман придніпровської перлини Максим Войт.
Директор табору зізнається, готувалися до фестивалю дуже станно. Діти цілими днями малювали плакати та вивчали козацьку історію.

«Ми передивилися дуже багато фільмів про козаків, перечитали історію, провели бесіду. Діти показали своє бачення – і таким чином у нас вийшов цей захід. Я вважаю, що це набагато краще, ніж сидіти в інтернеті та читати якісь там пости і блоги», - інформує директор дніпропетровського оздоровчого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» Наталя Олійник.

Фестиваль «Козацькими стежками» пройшов з допомоги обласної влади. Адже підтримка та виховання молодого покоління – важлива задача.

«Діти беруть участь з 7 років до 17. Молоді учасники самі приготували це свято. Вони вивчали історію, як козаки готували собі їжу, як взагалі жили. І  на кожній станції вони це відтворють», - розповідає заступник директора департаменту фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді дніпропетровської облдержадміністрації Владислав Яцук.

Фестиваль закінчився нагородженням та дискотекою для учасників. Наступного року, організатори проекту обіцяють свято ще більш цікаве та захоплююче.


Аліна Мирко, Олександр Олейніченко.

 

Мы в соцсетях