На Дніпропетровщині +36: прості правила, щоб легше перенести спеку!

12 августа 2015 | 12:22

Сьогодні на Дніпропетровщині стовпчик термометра підніметься до 37 градусів. Таку спеку синоптики обіцяють мешканцям області щонайменше до кінця тижня.

Щоб не отримати сонячний або тепловий удар лікарі радять не переїдати, підтримувати водний баланс та обмежити перебування на сонці. Перш за все, це стосується дітей, літніх людей, тих, хто страждає на серцево-судинні та легеневі захворювання. Про це під час прес-конференції повідомив директор Дніпропетровського обласного центру здоров’я Юрій Корягін. 

«Зараз від аномально високої температури потерпає вся західна Європа, а Україна знаходиться в епіцентрі спеки. Найбільше від такої погоди страждають діти та літні люди. А у гіпертоніків та астматиків можуть виникнути  загострення хвороб, - пояснив Юрій Корягін. – Робота під сонцем, невентильоване приміщення, одяг, який не пропускає повітря, – все це може стати причиною теплового удару. До перегрівання призводить і висококалорійна їжа та алкоголь». 

Щоб подбати про своє здоров’я у спеку та легше її переносити, Юрій Корягін порадив дотримуватися декількох простих правил: 

- пити стільки, скільки хочеться. Краще вживати мінеральну воду, компот або квас. А от від алкоголю відмовитися. 

- не переїдати. Їсти часто, але малими порціями, переважно рослинні продукти, овочі,    фрукти. 

- одягати світле та легке вбрання, на голову – капелюх, який добре пропускає повітря. 

- якщо немає кондиціонера, зволожувати повітря у приміщенні за допомогою розпилення    води. Можна завісити вікна та двері вологою тканиною, користуватися вентилятором. 

- намагатися не виходити на вулицю з 12 до 16 години. 

- не зловживати сонячними ваннами. Засмагати максимум до 11.00 та після 17.00. 

Слабкість, головний біль, запаморочення, нудота, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла свідчать про тепловий удар.

Директор Центру здоров’я наголосив: у такому випадку слід негайно викликати «швидку». А поки лікарі їдуть, перемістити людину в тінь  та у будь-який спосіб знизити температуру тіла: звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. 

Мы в соцсетях