Дніпропетровці здали кров для порятунку бійців

13 августа 2015 | 13:05

Ларису вже можна назвати досвідченим донором. Серед усіх добровольців  вона одна зустріла нас посмішкою. Жінка почала здавати кров близько двох років тому. Каже приємно, коли знаєш, що можеш дистанційно допомогти солдатам з передової.

«Нужна кровь – у нас такое в стране происходит. Равнодушными нельзя быть. Они нас защищают, а мы должны помочь им», -говорить донор Лариса.

Романа  теж новачком в цій справі назвати важко. Сьогодні хлопець навіть не може порахувати який раз прийшов здавати кров для бійців, каже вже давно збився з рахунку.

«Увидел клич в соцсетях, что нужна кров бойцам, вообще сдаю уже не первый раз», - каже  донор Роман Шелеменцев.

Жовта майка, на руці жовто-блакитний браслет, навіть нігті пофарбовані в ці два символічні кольори – тут і гадати нічого Олена затята патріотка. Дівчина каже, такі акції потрібно проводити як можна частіше, адже поки людям не скажеш, що потрібна кров вони й не згадають. 

«Нужна такая акция, что бы люди йшли и сдавали, потому что сами мало кто идет», - говорить Олена Лица.

Лікарі ж в свою чергу запевнили, з акцією чи без, та донори добровільно приходять майже що дня. 

«Мы каждый день принимаем таких людей. Бывает 8 человек за день, бывает – 2», - розповідає заступник головного лікаря з медичних питань Валентина Кощак.

Виявляється просто одного бажання допомогти бійцям кров’ю замало, потрібно ще й відповідних стандартів дотримуватися.

«Не есть жирного, пить много воды и обязательно позавтракать – основные правила», - інформує завідуюча донорського центру Ірина Сутуїна.

Без таких чуйних донорів рятувати бійців було б набагато важче – говорять лікарі,  адже за весь період війни силами добровольців було здано не один літер крові та врятовано не одна життя.

«Более тоны крови перелито, за все время добровольцы-доноры отдали 800 литров крои», - говорить головний лікар КЗ "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" Сергій Риженко.

 

Мы в соцсетях