10 територіальних громад з’явиться на Дніпропетровщині

14 августа 2015 | 17:02

Утворили територіальні громади та звернулись до Гаранта! Сьогодні відбулась чергова 33 сесія Дніпропетровської обласної ради. Основне питання, яке розглянули депутати - утворення територіальних громад. На сесію прийшов прокурор області та заступники голови облдержадміністрації.

94 депутати зареєструвались – необхідний кворум є. Основні питання, які сьогодні будуть розглядати – це створення територіальних громад. І хоча деякі обранці висловлювали цьому питанню недовіру. 10 так званних громад – депутати сьогодні ухвалили

Перед голосуванням за створення територіальних громад слово беруть представники селищних рад. Усі кажуть одне – нарешті дочекались, і звертаються до депутатів, аби ті підтримали рішення.

«Наша громада тільки стала на першу щабель по об’єднанню. І воно має право бути – якщо ви хочете звичайно гордитись своєю землею», -говорить представник територіальної громади.

 «У мене велике прохання підтримати – ці громади», - каже  представник територіальної громади.

І більшість депутатів таки прислухаються до представників селищних рад.

Але не згодні з об’єднанням таки є! Ці депутати говорять, мовляв – реформа гарна, але перед голосуванням та ухваленням подібних рішень – треба попрацювати. 

«Ми виступаємо за те, щоб була проведена широка роз’яснювальна робота серед населення, щоб люди розуміли ясно і чітко – куди вони йдуть, що їх очікує», - інформує депутат Дніпропетровської обласної ради Антоніна Ульяхіна.

Та керівництво області запевняє – роз’яснювальну роботу з населенням вони таки проводили. Мовляв – там працювали спеціалісти, і все ж таки, люди самі згодні на об’єднення, адже згідно з Законом – воно є добровільним. Окрім цього чиновники кажуть  – в такому добровільному об’єднанні є багато переваг.

«Буквально перед сесією ми направили на підпис в Кабінет Міністрів документ, який передбачає виділення 180 мільйонів з Фонду регіонального розвитку саме на потреби територіальних громад»? – говорить  заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації  Олег Кужман.

Ну і на останок депутати ще і приймають рішення, аби направити звернення до Гаранта та Глави Уряду. Обранці просять у лідерів України, аби якнайшвидше розробити процедуру, щодо проведення місцевих референдумів. Тут без критики теж не обійшлось.

«Вважаємо, що ставити «телегу поперд кобилою» – не треба. Прошу своїх колег не підтримувати це звернення», - каже  депутат Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Та все ж таки, якби окремі депутати не прохали – рішення обранці ухвалюють. 

Вже на наступній сесії обласної ради депутати можуть утворити ще певну кількість територіальних громад. Ця процедура відбувається в рамках децентралізації. Спеціалісти ж говорять – перед виборами це робити доволі небезпечно, і навіть припускають – в утворенні так званних громад є політичний контекст, який в свою чергу вигідний певним партіям.

Антон Салюк, Сергій Язовських, новини, ТРК Регіон.

 

 

Мы в соцсетях