Час обирати нову назву міста!

14 августа 2015 | 17:46

В Дніпропетровську знову взялися обговорювати закон про декомунізацію. Згідно з ним у місті мають перейменувати більше двохсот вулиць міста та й змінити саму назву Дніпропетровськ. Для вирішення цього питання організували громадські слухання, щоб почути думку людей. Та дійти до спільного рішення громаді не вдалося. 

Геннадій Ром – корінний Дніпропетровець. Прожив тут все своє життя, тобто цілих70 років. Чоловік каже – раз народився в місті під назвою Дніпропетровськ, то й віку доживати треба в Дніпропетровську. До перейменування він ставиться вкрай негативно.

«Я не вижу никакого смысла переименовывать город. Есть две причины: первая - Петровский был социал-демократом, второе – надо наводить в районе порядок, а не заниматься поиском героев», - говорить мешканець Дніпропетровська Геннадій Ром.

А от Валентин Сердюковський переконаний, спочатку треба послухати що пропонують, добре подумати, а вже потім приймати рішення. Чоловік каже, сьогодні прийшов на громадські слухання бо …«Все происходящее в нашей стране, а тем более в городе далеко не безразлично.  Подойдем к этому вопросу вдумчиво и найдем правильное решение», - каже мешканець Дніпропетровська  Валентин Сердюковський.

Та спокійно й вдумливо поговорити не надто вийшло, на запропоновані назви громада відреагувала доволі таки агресивно. Більшість питань для містян залишилися не зрозумілими.

Роз’яснити всі насущні питання взялися архітектори. Виявилося -  під закон попадають всі назви що носять ознаки тоталітарного режиму. Непідходящі назви зміняться на історичні та більш нейтральні, так наприклад  тепер ми будемо ходити по таким вулицям, як Затишна, Улюблена чи то Мистецька.

«Своєю головною метою комісія ставила побудування українського світу на противагу руському миру», - говорить архітектор Олена Іваницька.

Та дійде консенсусу громада чи ні, в принципі не важливо, все рівно останнє слово буде за депутатами.

«В любом случае конечное слово до 21 ноября принимают депутаты городского совета», - проінформував співголова комісії по перейменуванню міста Вадим Шебанов.

Тож перейменувати потрібно більше двохсот вулиць міста, ну і й звичайно саме місто. За словами фахівців на таку розкіш з державного бюджету піде чимало грошей. Тож доки є час маєте можливість обирати де відтепер хочете  жити – в Дніпрі, Дніпровську, Дніпрославі чи може в Січеславі. 

Мы в соцсетях