Військові намалювали картини: про війну немає жодної

20 августа 2015 | 12:35

«Дуже хотілось би дізнатись,  хто автор цієї сонячної, дивовижної картини», - цікавиться відвідувачка.

Автор цієї роботи, яка так вразила Тетяну – боєць 25-бригади Сашко.  

«Природу, озеро, річку»,- говорить поранений український військовий Олександр Підкопний.

І все те, що не пов’язано з війною, малював зі своїми побратимами – каже Олександр. Армієць зізнається – спочатку було лячно брати до рук фарбу та пензель, але після однієї роботи – вже зупинитись не зміг, і намалював ще три.

«Останній раз малював ще у школі коли ходив до першого, чи другого класу. Мені особисто сподобалось, не знаю як іншим», - розповідає Олександр Підкопний.

Вимогу, аби не малювали війну не було, але поранені бійці самі відмовились від негативних робіт. Організатори розповідають – усі картини, які зображували армійці – позитивні, на них побачити можна і яскраві квіти, і яблуні у саду, ну і звичайно – мирне блакитне небо. 

«Усі роботи бійці залишають у себе, вони просять їх не забирати більшість дарують там своїм дружинам, дітям», - говорить організатор проекту «АРТ-ТЕРАПІЯ» Анатолій Меньків.

Але ось волонтери, які і не парадовій, і тут у місцевих лікарнях рятують армійців  запевняють – роботи вояки дарують не лише своїм дружинами та дітям, більшість все ж таки перепадає їм. 

«Зазвичай вони малюють квіти для нас, дарують ці роботи. Якщо подивитись взагалі на ці роботи, то ніколи не скажеш, що вони малюють в перший раз», -розповідає волонтер Олександра Каладжиїва.

І все ж таки – малюють армійці вперше, волонтери запевняють – художники взагалі не доторкаються до картин, лишень кажуть – як правильно потрібно пензля тримати та фарбою користуватись.

«Без усілякої підготовки, навчання – це все намальовано з першого разу, я не знаю як в них так виходить», - каже Олександра.

Проекту «арт-терапія» вже 5 місяців, за цей час таку незвичну, творчу реабілітацію пройшли  сотні бійців, які лікувались у військовому шпиталі. Організатори планують – йти з ідеєю і до інших мед.закладів, де перебувають наші армійців, і у подальшому показувати містянам роботи зроблені руками тих хто оберігає спокій в Україні.

Мы в соцсетях