У Дніпропетровську відзначили Яблучний Спас

20 августа 2015 | 15:49

19 серпня християни православного та греко-католицького віросповідання відзначають свято Яблучний спас, також його називають Другий Спас або свято Преображення Господнього. Традиційно, у цей день, люди освячують перші свої плоди.

У народному календарі православних слов’ян, Яблуневий Спас означає настання осені та перетворення природи.  За древнім звичаєм, дев’ять днів люди ходять до церкви та освячують перші плоди: злаки, виноград і , звісно, яблука.  Тож, для жителів Дніпропетровська, весь ранок,  Борис Філатов, зі своїми привітаннями, роздавав усім яблука на Європейській площі.

«Спочатку ми стояли біля церкви, роздавали людям яблука, щоб вони могли освятити їх. Тепер на Європейській площі ми вітаємо перехожих», - розповідає волонтер Благодійного фонду Михайло.

Люди з радістю приймали подарунки та вітали один одного зі Спасом.

 «Тільки що їздили до церкви, освятили все. Зараз гуляємо, насолоджуємося погодою. Спасибі за яблука, вони з добрими намірами. Що б все було добре, а в нашій країні тим паче», - говорить мешанка Дніпропетровська Людмила.

«Я вас закликаю: думайте, куди ми підемо далі. Знову в те колишнє життя або ми візьмемо все в свої руки і щось змінимо. Ось, за Яблучний Спас, і за все хороше», - каже мешканка Дніпропетровська.

Зранку до церкви, а ввечері на гуляння. Концерт, конкурси, дискотека – на веслувальному каналі святкували спас на повну. Благодійний фонд влаштував для мешканців Дніпропетровська розважальну програму. Дітям – власне містечко, а дорослим гарячі танці.  

«Масові гуляння, аніматори, які працюють в українських костюмах. Свято, веселощі. Відзначаємо! Будуть пародійні номери, вокальні. Будемо дарувати яблука і мед. Все, що можливо», - говорить волонтер Благодійного Фонду Лариса Стіч.

Публіку заводили Солоха та її чоловік Сашко. В українських костюмах, з кошиком яблук вони запрошували перехожих до святкування. Відмов не приймали.

«Та ми оце ходимо, веселимося. Яблука роздаємо. Таке свято: люди скакають на скакалці. Далі буде ще багато,  багато розваг», - радіють Солоха та Сашко.

Волонтери з Благодійного фонду Бориса Філатова поздоровляли усіх мешканців жил масиву Перемога до самої ночі. Після конкурсів давали подарунки і яблука. А коли стемніло, кинулися в танці.

Аліна Мирко, Олександр Олейніченко.

Мы в соцсетях