Українські спортсмени дитячої ліги стали бронзовими чемпіонами світу з регати

13 августа 2015 | 18:35

Українські спортсмени дитячої ліги стали бронзовими чемпіонами світу з регати. Дніпропетровську команду з перемогою привітав Борис Філатов, який і допоміг поїхати нашим хлопцям до Іспанії. З 58-ми команд ми змогли потрапити в десятку найкращих . Перші місця зайняли австралійці та англійці.

У італійському місті Ріва дель Гардо два тижні проходив чемпіонат світу з вітрильного спорту. Українська команда змагалась з найсильнішими спортсменами і привезла до Дніпропетровська бронзу.

«Приїжджали найсильніші спортсмени світу. У першій десятці місць були тільки англійці і австралійці і тільки один український екіпаж з усього світу зміг завоювати третє місце. Решту туди просто не пустили гравці з Австралії та Англії», - говорить тренер МДЮСШ з вітрильного спорту Наталя Ажгерей.

Самі переможці до сих пір не можуть повірити - що змогли досягти своєї цілі. На шляху до перемоги було багато перешкод, та все ж, їм це не завадило показати в Італії справжній український дух.

«Ми тренувалися і з австралійцями і з поляками і це нам допомогло. Тому, що в Україні немає такого рівня. І торік ми не змогли потрапити туди через фінансування тому, що держава нічого не оплачує, а самим нереально», - каже бронзовий чемпіон світу з вітрильного спорту Егор Самарін.

На питання – як це бути десятирічним чемпіоном світу, Максим відповідає так: «Класно!»

Та не вся держава покинула хлопців. Саме завдяки народному депутату України Борису Філатову, спортсмени Максим і Єгор, таки змогли поїхати до Італії.  Благодійний фонд надав необхідне фінансування і повністю підтримував земляків. За словами Бориса Філатова, в перемогу хлопців більше ніхто не вірив, та вони змогли показати – хто є хто.

«Я пишаюся тим, що це зробили наші пацани з Дніпропетровська. У нас в місті взагалі завжди була відмінна база для водних видів спорту. Але, на жаль, вона прийшла в занепад. І я дуже вдячний хлопцям і тренерам, що вони виграли за рахунок своєї сили волі і духу», - говорить народний депутат України, голова Благодійного фонду Борис Філатов.

Тепер, після перемоги на світовому чемпіонаті, для хлопців відкривається багато дверей. Побачити Максима і Єгора на новій регаті можна буде на майбутньому всеукраїнському чемпіонаті.

Аліна Мирко, Станіслав Сторожук.

 

Мы в соцсетях