В Україні почалася хвороба селфі

27 августа 2015 | 11:03

В Україні почалася хвороба селфі. Психологи стверджують: люди готові віддати своє життя за круте фото.

Ось де був корінь зла. Наше покоління виросло на цих кадрах. Спочатку ми сміялися, що вовк сам себе фотографує, а тепер, виявляється, не до сміху. Вчені з американської психіатричної асоціації  вирішили – селфі – це психічна хвороба. Раз почав – і не зупинишся. Ось навіть я – пишу текст, а планшету з рук не випускаю. 

Селфоманія - хвороба чи спосіб самовираження? Цей обсесивно-компульсивний розлад характеризується постійним бажанням фотографувати себе і викладати знімки в соціальні мережі, аби компенсувати відсутність самоповаги, кажуть фахівці.

«Є 3 ступені захворювання: якщо людина робить більше 3х фото на день і не викладає їх в мережу; коли людина робить більш 3х фото і викладає їх в мережу. І найважча форма - більше 10 фото в мережі за добу», - розповідає  засновник психологічної служби «Вибір» Іван Ситнік.

Селфі,  сєбяшка, самостріл - психологи зауважують, бажання себе фотографувати, в більшості випадків, викликане – браком любові у сім’ї або нарцисизмом.

А от Дмитро та Назар не вважають селфі хворобою. Брати воліють робити власні фото в екстремальних умовах. 20го серпня  вони забралися на дах Дніпропетровського цирку та підірвали соціальні мережі своїми селфі.

«Не передати тих відчуттів, коли ті лізеш на дах і робиш та селфі. Без цього життя біло б нудним», - говорить екстримал Назар.

Перші селфі  були зафіксовані близько два століття тому : таблоїд Міррор розмістив інформацію про Роберта Корнеліуса, який зробив перше селфі у світі. 

Інші вчені вважають – селфі – це не хвороба, бо як тільки з’явився фотоапарат, власні фото заполонили плівки, тож не треба записувати себе до психічних хворих.

Показати себе в різних образах та на фоні різних пейзажів – діло благородне, і нікуди звідси не дінешся. Якщо хочете перестати робити селфі – тут єдиний вихід – знищити свій смартфон.

Аліна Мирко, Олександр Олейніченко.

 

 

 

Мы в соцсетях