У Дніпропетровську стартував всеукраїнський волонтерський форум

27 августа 2015 | 11:22

У Дніпропетровську від сьогодні стартує всеукраїнський форум волонтерів «Громада fest». Він триватиме 5 днів. На ньому учасники фестивалю презентують свої волонтерські проекти. Крім того, тут можна відвідати безкоштовні майстер-класи та насолодитися музикою українських гуртів.

Мета «Громади FEST» -- це  обмін досвіду між волонтерами з усієї України.  А також на фестивалі представлений  великий асортимент військового спорядження.

У павільйоні театру опери та балету учасники форуму презентували свої проекти. Одяг, їжу та зброю таку необхідну для українських військових можна було побачити на прилавках. Виробники подібної продукції, дуже радіють цьому фестивалю, адже це гарна нагода познайомитися з інвесторами та волонтерами. Компанія, у якій працює Назар почала виготовляти бронежилети ще за часів революції Гідності. Чоловік каже, що вони часто роблять знижки волонтерам, а іноді навіть просто дарують спорядження військовим.

«Тут люди зустрічаються і вони спілкуються між собою. Тим самим інформація про якісні вироби,які роблять не тільки за кордоном, але й у нас в Україні, розповсюджується серед волонтерів», - розповідає учасник форуму «Громада fest » Назар Липовий.

Починаючим виробникам  вийти на ринок доволі складно. Є безліч проблем, зокрема з транспортуванням їжі для наших військових.

«Перша проблема –  доставка.  Тобто, все одно продукцію в зону АТО доставляють волонтери. Друга – це замовлення звідти. Ось, зараз нарешті зявилися електронні торги. Ми будемо обрати в них участь.  Хоча там теж є складнощі: адже великим виробникам», - говорить  учасниця форуму «Громада fest » Ірина.

Мають свої проблеми й волонтери.  Наразі, благодійники збирають військове спорядження для нової хвилі демобілізованих.

«Збираємо у солдат те, що ми вже віддали. Щоб наступній хвилі також це дісталося. Але дуже багато аптечок вже було використано, деяка оптика зламана, інша – загублена. Тоді коли були великі бої, багато чого постраждало. Тепер доводиться все купувати заново», -інформує  волонтер Дар'я Андрусенко-Якотюк.

Крім того, члени громадських організацій відзначають зниження волонтерської активності у населення . Кажуть,у минулому році люди набагато краще фінансували армію.

«Зараз багато кажуть про волонтерську кризу. Насправді ж, будь –яка криза – це привід задуматися і проаналізуваити свій досвід», - говорить член ГО «Товариство ветеранів АТО» Наталія Зарецька.

«Громада fest » - це вже другий всеукраїнський форум волонтерів. До цього такий проводився у Києві. Завдяки старанням дніпропетровської облдержадміністрації другий вирішили проводити у нашому місті.

«Ми є одними з організаторів цього форуму. І ми сподіваємось, що його результатом стане плідна співпраця між волонтерами, та знайдені рішення щодо  існуючих нагальних проблем», - інформує , радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голік.

На сьогодні, у фестивалі зареєстровано близько 117 учасників. Крім військової продукції, вони зможуть побачити та прослухати семінари, майстер класи, а також концерт у наступні дні форуму.

 

Мы в соцсетях