Начмеда лікарні Мечникова Юрія Скребця прооперували – стан задовільний

28 августа 2015 | 15:24

Замість відпустки – на передову. Місяць тому начмед лікарні Мечникова Юрій Скребець взяв відпустку і відправився до зони АТО в якості госпітальєра. За три дні до її закінчення чоловік отримав осколкові поранення в шию. Вчора Юрія Юрійовича доставили до його рідної лікарні Мечникова і прооперували.

Цю людину у Дніпропетровську знає чи не кожен. А всі, хто пройшов через його лікарські руки, вважають другим хрещеним батьком. С початку АТО Юрій Скребець не знав спочину і всього себе віддавав пораненим бійцям. Він годинами міг не виходити із реанімацій і днями жити у лікарні Мечникова. Місяць тому Юрію Юрійовичу вдалося отримати відпустку, та відпочивати лікар і не думав – відразу вирушив на передову.

«Все! В лікарні відпустка, сьогодні ж на місяць - до Госпітальєрів! Відпочинок шляхом сумісної праці та навчання з найкращими в світі українцями!», - написав на своїй сторінці у фейсбук Юрій Скребць.

Так тоді Юрій Юрійович, або як його називали на передовій Юзік, сповістив про свій від’їзд на передову. Лікар приєднався до полового шпиталю добровольчого українського корпусу «Госпітальєри». Рятував десятки життів. Та три дні тому йому самому необхідна була допомога. Рятуючи бійця, Юрій Скребець потрапив під мінометні обстріли. Три осколки потрапили в шию, один він відразу виплюнув, з іншими привезли до його рідної лікарні Мечникова.

«Один вчора нашим спеціалістам вдалося витягнути, ще один залишився всередині і знаходиться біля сонної артерії. Діставати його складно, тому операцію трохи відклали. Ось навіть можу показати на знімку цей осколок», - говорить головний лікар ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко.

Юрія Скребця вже перевели до палати. Зараз його стан стабільний. Є невеличка температура. Чоловік говорить, що почувається нормально. Шкодує, що не вдалося догуляти три дні відпустки і вже рветься вийти на роботу до лікарні.

«Поранення таке, що важко говорити – осколок пішов в шию. 2-3 дні буде проблема з мовою та слухом», - каже заступник головного лікаря ОКЛ ім. Мечникова Юрій Скребець.

Через стінку, у сусідній палаті лежить ще один тяжкопоранений боєць. Романа доставили до лікарні вчора. Медики, як завжди, зробили все можливе і неможливе, аби чоловік вижив. Роман лише пам’ятає, як гатили бойовики зі зброї.

«Міномети, АГС 14.5», - ледь каже поранений військовий Роман.

Загалом у лікарні знаходиться 50 тяжких хворих, 25 доставили за останній тиждень, а двох за останню добу. У них важкі поранення голови, тулуба, кінцівок, черева. Лікарі і надалі продовжують чергувати у посиленому режимі.

Мы в соцсетях