Всім смаколики на Маковія!

14 августа 2015 | 18:07

Сьогодні українська православна церква відзначає Свято Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці, або як у народі його називають Маковій. Цього дня у церквах святять воду, квіти й мак. Дніпропетровці теж не відстають від традицій – від самого ранку в одній із найбільшій церкві міста вони зібралися на богослужіння. Вітав вірян зі святом і благодійний фонд Бориса Філатова.

Пані Тетяна ходить до церкви кожної неділі. Жінка стверджує, що віра допомагає їй пережити тяжкі моменти у житті. Сьогодні привід для відвідин церкви радісний - свято Маковія.  Навіть негода не завадила вірянці потрапити на службу.

«Настрій звісно радісний. Ось ми принесли пиріжки, які священник буде сьогодні освячувати. Вони дуже смачні», - говорить  вітрянка Тетяна.

Офіційно це свято має трохи іншу назву. Служитель храму розповідає, що у цей день зявлявся перший мед, тож бджолярі несли його до церкви. А освячення маку й  взагалі має символічне значення:від одного макового зернятка проростає більше сотні нових, так і слово Боже проростає у душах віруючих – каже отець Ярослав.

«Сьогодні, 1 серпня за старим стилем , за 14 –им за новим, ми святкуємо винесення хреста господнього і початок успенського посту», - говорить  Отець Ярослав.

А про тих, хто забув чи з якоїсь причини не зміг наготувати смаколиків до свята, потурбувався Благодійний фонд Бориса Філатова. Волонтери біля входу до храму роздавали всім бажаючим мед та здобу.

«Сьогодні ми, волонтери Бориса Філатова, вирішили привітати городян зі святом. На честь цього ми даруємо булки з маком. Людям подобається», - каже волонтер Лариса.

Тож не дивлячись на погану погоду та за допомогою волонтерів дніпропетровці змогли відсвяткувати це серпневе свято. І тепер з нетерпінням чекають на інші, а Благодійнийонд Бориса Філатова пригостить ме6шканців міста  на наступні Яблучний та Хлібний спаси гостинцями.

 

Мы в соцсетях