365 днів війни – бійці 43 окремого мотопіхотного батальйону повернулися до Дніпропетровська

7 сентября 2015 | 15:15

365 днів війни! Стільки часу бійці 43 окремого мотопіхотного батальйону пробули в зоні АТО! Армійці майже не відпочили та не бачили своїх рідних, але відтепер для них війна позаду – військових демобілізували.

Майже у повному складі родина Ткаченків прийшла зустрічати свого Євгена.  

«Брат, сестра, брат…»,- радіє батько бійця 43 ОМП батальйону.

А ще донька, дружина, мати та тато! На повернення Євгена Ткаченка сім'я чекала цілий рік. За цей час, каже батько – довелось пережити багато чого, але в першу чергу – страх, він кожного дня не давав спокою, адже син був у найгарячіших точках.

«В Горлівці, під Горлівкою вони простояли, і ще в Попасній були. В них є і загиблі», - каже батько бійця 43 ОМП батальйону Олександр Ткаченко.

Це перша ротація 43 окремого мотопіхотного батальйону. Додому повертаються понад 70 бійців, майже всі вони з Дніпропетровщини та найближчих областей. Родичі та близькі армійців зустрічають своїх рідних з квітами.

Втомлений, але щасливий старший солдат Сергій Мачулов – вперше за рік він побачив своїх рідних. Каже – не повернутись не міг, адже чекали всі, а головне…

«Онука головне чекала. Да?», - зі сльозами говорить боєць 43 ОМП батальйону Сергій Мачулов.

З собакою та ще трьома цуценями повертається з війни Микола! Першого песика підібрав, каже – ще рік тому, і він став справжнім бойовим товаришем для всього 43 батальйону.

«Я її взяв, вона всю службу зі мною, всі переїзди, всі окопи теж рити допомагала, завивалась», - розповідає боєць 43 ОМП батальйону Микола Шорудило.

Не може нарадітись, що повернувся - Сергій! Тут його чекала наречена, через те, що почалась війна – весілля довелось відкласти, але тепер чекати не будуть – в найближчі дні підуть до РАГСУ.

«Не хочу, щоб хтось таке ще переживав, не хороші відчуття, взагалі не хороші, це погано, жахливо», - говорить наречена бійця 43 ОМП батальйону Олена.

До кінця вересня буде відбуватись демобілізація бійців 43-батальйону. Хто не захоче продовжувати службу – зможуть повернутись додому. Але більшість  бійців мають намір і далі воювати. 

«Настрій у хлопців бойовий, оптимістичний, всі хочуть, аби закінчилась війна. Хочу сказати, що в 43 батальйоні хороша дисципліна», - розповідає радник Голови Дніпропетровської облдержадміністрації Тетяна Губа.

Лише за офіційними даними, з десяток бійців 43-батальйону загинуло, сотні отримали поранення, двоє потрапили у полон, і лише один з нього вийшов.

Антон Салюк, Роман Кравцов, Новини, ТРК РЕГІОН!

 

Мы в соцсетях