У Дніпропетровську відкрився унікальний центр для дітей-аутистів

9 сентября 2015 | 15:35

Допомогти особливим дітям. Сьогодні у Дніпропетровську відкрився реабілітаційний центр для дітей-аутистів. Його створили власними силами волонтери та містяни.

Зараз маленький Сергійко вивчає літери, точніше кажучи намагається скласти слово «дерево» ось з оцих букв. В центрі допомоги дітям аутистам,  працюють за новою технологією взятою від Ізраїльських спеціалістів.

«ФБіЕй терапія – це дуже ефективний спосіб для роботи з дітьми, що мають особливі потреби», - говорить старший спеціаліст реабілітаційного центру Тетяна Леймер.

Юля, мати 9-ти річного Давида, до подібних центрів вже звикла. Їх вона зі своїм синочком відвідує вже більше 3-х років. Жінка каже – після того, як її дитину до дитсадочка не взяли, психолог працювати відмовився, лікарі втішних прогнозів не надавали, вона  зрозуміла - вся надія маленького Давида лише на неї.

«Прошли многое, результаты колоссальные. И теперьь я решила помогать другим детям», - розповідає мати Давида Юлія Соснич.

Показати цим дітям справжнє життя – ось головна задача всіх людей що тут працюють. Нехай не зараз, згодом, поступово, але ці діти будуть жити нормально – запевняють фахівці. Та й батьки в свою чергу мають робити все можливе для допомоги своїм дітям, в першу чергу не замовчувати  їх діагноз.

«Большинство родителей отказываться принимать эту проблему и признавать, что их дети аутисты. Это все только портит», - інформує керівник реабілітаційного центру Лідія Фролова.

Керівники центру стверджують – подібний заклад нарешті вдалося відкрити, лише за підтримки не байдужих містян, за допомогою яких менше чим за чотири місяці  вдалося зібрати близько  двохсот тисяч гривень.

«Открытие этого центра – это заслуга прежде всего горожан. Мы им рассказали, что существуют такие дети и люди нам стали очень активно помогать», - ділиться керівник біржі реабілітаційного центру Влада Миколюк.

Окрім містян та волонтерів, до роботи долучилися місцеві архітектори.

«Мы подбираем строителей, проводим тендеры. Помогаем всеми способами, по мери своих сил, как архитекторы», - говорить директор місцевої архітектурної фірми Андрій Протосінін.

Тож зараз в новесенькому реабілітаційному центі, лікується близько 20-ти дітлахів з якими працюють фахівці. Не залишати таких дітей осторонь, знайти їм місце в своєму серці та допомогти стати повноцінним членом суспільства – ось основні задачі центру – додали керівники закладу.

Мы в соцсетях