Волонтери з Дніпропетровська відремонтували артилерійський зенітний комплекс

15 сентября 2015 | 16:26

Дніпропетровські волонтери не припиняють вражати. Сьогодні, вони передали українським військовим відремонтований самохідний артилерійський зенітний комплекс.

Ця бойова машина має назву самохідний артилерійський зенітний комплекс. Військові її називають простіше – «Шилка». Півроку її ремонтували дніпропетровські механіки на волонтерських засадах. Кажуть, за весь цей час не було жодного вихідного. Але вони все ж таки повністю відновили бойову машину.  Сьогодні, вони з гордістю передали її військовим з 93-ї окремої механізованої бригади.

«Ми ремонтували БМП. Ми їздили туди, навіть там жили. Все таки БМП ремонтувати, чесно кажучи, нам набридло. І ми вирішили взяти щось нове»,- говорить волонтер групи «Нова нація» Сергій Карноза.

Ремонтувати цей артилерійський зенітний комплекс механікам-волонтерам було складно. Адже, ця бойова машина була зроблена ще у 60-х роках минулого століття, і шукати запчастини до неї доводилося на різних заводах. Наприклад, двигун взяли з корабля, а  мобільну енергетичну установку з літака.

«Складність була в тому, що ця техніка вже застаріла. І більшу частину документації по ній ми не змогли знайти. Тому довелося відновлювати  його  практично з нуля», - каже механік Володимир Щебет.

Волонтери  кажуть - після ремонту «Шилка» зможе знищувати ворожі безпілотники. Військові радіють, адже їм дуже не вистачає такої потужної  військової техніки на фронті.

«Велика подяка волонтерам, які допомагають українській армії. Техніка, старенька вже. Де заводи не встигають відремонтувати – допомагають волонтери», - розповідає український військовий Віталій Іващенко.

Загалом на ремонт самохідного артилерійського зенітного комплексу знадобилося близько 80 тисяч гривень.  Збирали їх волонтери через соцмережі. Завдяки небайдужим  людям вже найближчим часом бойова машина буде боронити нашу країну в зоні АТО.

 

Мы в соцсетях