В Дніпропетровську відслужили дев’яту панахиду за погиблими журналістами

16 сентября 2015 | 16:48

Панахида за померлими та загиблими журналістами Дніпропетровщини відбулася сьогодні в Троїцькому кафедральному соборі. В цей день українські журналісти запалюють свічки та вшановують пам’ять загиблих колег. Нагадаємо, що з ініціативи Національної спілки журналістів України в середині вересня відзначається День пам'яті українських журналістів, які віддали своє життя за правду. Цей день єднає всіх журналістів , які  відстоюють право на свободу слова та професійну діяльність

Валентина із журналістикою знайома не з чуток, вона – ветеран професії.  За своє життя жінка встигла попрацювати мало не в усіх центральних та міських виданнях. За цей час вона познайомилась із багатьма талановитими та майстерними журналістами. На жаль, не всі вони дожили до сьогодення. Вшанувати пам’ять загиблих колег Валентина прийшла сьогодні до Троїцького Собору.

«Я знала очень много журналистов Днепропетровска. Очень хорошо, что мы сегодня собрались почтить память, ведь наша работа очень нужна, от нас зависит духовное воспитание», - говорить ветеран Валентина Матова.

Сьогодні до собору вшанувати пам'ять загиблих журналістів окрім Валентини прийшло ще чимало небайдужих журналістів та простих містян.  Адже саме 16 вересня – знакова дата для всіх майстрів пера.

«Сьогодні 15 років від дня зникнення нашого колеги та журналіста Г. Гонгадзе. Тому цей день визначений нами, як день пам’яті загиблих журналістів», - каже голова Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук.

У пам’ять про них у соборі колеги та родичі загиблих журналістів запалили свічки, а священнослужителі відслужили молебень.

Праця журналістів дійсно тяжка та небезпечна, та головне не забувати для чого, а головне  заради кого вони трудяться – зазначив протоієрей  Ігор Собко.

«Журналист должен трудиться так, чтобы говорить правду, не обманывать, не лжесвидетельствовать, не клеветать, быть объективным», - розповідає керівник центру православної  культури "Лествиця" Ігор Собко.

Згідно зі статистикою за останній рік загинуло 10-ть журналістів з Дніпропетровської області, які входили до місцевої спілки. Нажаль, в наш неспокійний час ці цифри з кожним роком лише ростуть  та не зважаючи на це сотні журналістів Дніпропетровська продовжують старанно виконувати свою роботу – зазначили фахівці.

Мы в соцсетях