Військовий метод лікування поранених кінцівок

18 сентября 2015 | 14:49

Вони врятували тисячі життів і продовжують це робити щодня. Лікарі Мечникова щосили боряться за життя військових. Кінцю війни на Сході немає, тож десятки бійців везуть до лікарні із важкими пораненнями. А сьогодні Мечникова приймала українських академіків з медицини, які приїхали  набути досвіду у наших лікарів.

За останній тиждень лише до лікарні Мечникова прибуло більше десяти поранених із зони АТО. Один із них – волонтер Олег із Запоріжжя. Його поранили в ногу і привезли до Дніпропетровська. Та якби не наші місцеві лікарі, котрі практикують воєнну медицину – він би вже втратив ногу.

«Або куля або осколок - незрозуміло. Дуже дивне поранення. Я просто відчув щось - і мене оглушило, а далі пішла кров з ноги», - каже волонтер Олег.

Головний лікар Дніпропетровської лікарні Мечникова каже, вони роблять все, аби кожен поранений вийшов своїми ногами з палати і більше не повернувся до них.

«Знаєте, от саме за таких пораненнях, кінцівки, як правило, гинуть. І лікарі лікарні Мечникова зробили все, що б сотні рук і ніг у нас були врятовані. Це один з яскравих прикладів, де при великому ураженні кісток, судин, тканин ми зуміли зберегти ногу. Ця заслуга наших кращих хірургів», - говорить головний лікар ОКЛ ім. Мечнікова Сергій Риженко.

У лікарні провели всеукраїнську медичну конференцію, на якій представили результати своєї діяльності наші медики. Загалом, приїхало 147 делегатів аби переконатись – військова метода збереження поранених кінцівок діє! За словами працівників Національної академії медичних наук України, було збережено майже 75% рук і ніг поранених. 

«Люди зз’їхалися зі Львову, Сумів, Харкова, Чернігова, Києва, Миколаєва, Херсона– майже з усієї України. Чому в обласній лікарні ми маємо  найкращі результати, ніж у будь-якому шпиталі? Бо це багатопрофільна лікарні», -  розповідає Олександр Лоскутов.

Дивлячись на останні події в нашій країні, лікарі кажуть – виник новий вид поранень – кульові та вибухові. І лікувати їх треба зовсім по-іншому. Тому, лікарня Мечникова і навчає своїх хірургів воєнної справи.

«Яке в нас забезпе6чення… вони таки зуміли витий з цього з честю. І ми бачимо результати. Деякі поранені вже ходять», - каже академік Національної академії медичних наук України Георгій Гайко.

Не дивлячись на великі успіхи у збереженні поранених кінцівок, повного процентного одужання немає. 

Аліна Мирко, Олександ Оленіченко.

Мы в соцсетях