Віряни цього року відзначають тисячоліття з дня мученицької смерті святих українських князів - Бориса та Гліба

21 сентября 2015 | 16:14

Віряни цього року відзначають тисячоліття з дня мученицької смерті святих українських князів - Бориса та Гліба. Напередодні, на річці Самарі, у будинку подорожнього відбулася божественна літургія від Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея. А опісля - хресна  хода  до  каплиці святих, в якій взяв участь і лідер партії "Укроп",  Борис Філатов.

Рівно тисячу років тому, після смерті князя Володимира, його син Святополк убив своїх братів – Бориса та Гліба. За літописом, аби уникнути війни, князі відмовилися від збройного опору своєму брату Святополку,  і померли.  А у тисячу сімдесят першому році Борис та Гліб були вже канонізовані Київською Церквою.

Саме тисячу років з дня смерті князів православні християни і святкують у цьому році. Двадцятого вересня, біля єдиної у дніпропетровській області каплиці святих Бориса та Гліба відбулась трьохгодинна молебень. Провести божественну літургію запросили Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея.

 «Це святе місце, тому що воно відразу присвячувалось святим мученикам Борису і Глібу. Я відучував, усі молилися і мені було дуже приємно з усіма молитися тут, в такому храмі. Він є безмежним», - говорить Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

На літургії був присутній і лідер політичної партії "Укроп", Борис Філатов. Каже, не міг пропустити таку подію, адже святі Борис та Гліб для політика є особистими покровителями. Борис Філатов навіть зізнався, має одну з найбільших колекцій образів святих князів на території  колишнього Радянського Союзу.

«Мы вместе с владыкой Иринеем строили единственную в нашей области часовню Бориса и Глеба. Прошло уже несколько лет с того момента. Особе это никогда не афишировалось, ну это и не нужно. Владыка ее освещал, эту часовню. Я очень сильно его просил приехать, что бы он совершил эту божественную литургию», - каже  народний депутат України, лідер політичної партії «Українське об’єднання патріотів» Борис Філатов.

У сучасний період, традицію молебні за убитими князями, віруючі відновили більше десяти років тому. Тож, тепер, люди збираються біля каплиць Бориса та Гліба, та моляться за мир у світі.  

Після того, як владика з іншими священиками відслужили молебень на острові з каплицею, усім присутнім була запропонована святкова трапеза з представниками духовенства, аби вшанувати мучеників.

Аліна Мирко Роман Івашинов.

 

 

Мы в соцсетях