В парку Шевченка пройшов третій фестиваль для дітей з особливими потребами

28 сентября 2015 | 16:20

Почути одне одного – саме під таким гаслом в парку Шевченка пройшов третій фестиваль для дітей з особливими потребами. Соціалізувати виняткових дітей та пристосувати їх до життя – ось основна мета заходу. Його вдалося провести завдяки громадським організаціям, волонтерам та викладачам.

Не стояти осторонь та  підтримати  дітей з особливими потребами – ось головна мета фестивалю. Мокре валяння, ліпка та малювання, флеш моб , святковий концерт – безліч розваг чекало тут дітлахів. Ось тут наприклад волонтери навчають дітлахів робити браслети з вовни – мокре валяння, саме так називається цей процес,  розвиває пам'ять та мілку моторику , вважають фахівці.

Це Софійка – їй 12-ть років. Народилася дівчинка з непростим  діагнозом -  дитячий церебральний параліч. Навчається у п’ятому класі. Вже три роки дівчинка ходить до звичайної загальноосвітньої школи. Мама Софійки впевнена – вкрай важливо, аби дитина навчалась та росла поміж звичайних дітей.

«Ребенок гораздо более эмоционально раскрылся, больше хочет знать и делать то, что делают другие дети – учиться, бегать, срывать цветы», - говорить президент благодійної організації «Ангел дитинства» Наталя Олексієва.

Долучили до цього заходу й майбутніх міліціонерів. За кожним з курсантів закріплено по дві дитини, їхня задача - слідкувати за порядком та супроводжувати дітлахів на святі, гуляти й  спілкуватися з малечею. Андрій навчається на другому курсі юридичної академії, хлопець впевнений - такий досвіт для їхньої професії безцінний.

«Мы будущее страны, надо чтобы деты уже в таком возрасте  понимали, что мы не угрозу представляем, а хотим помочь», - говорить курсант Андрій.

Свято тривало протягом двох годин. Дітлахи отримали безліч незабутніх емоцій та відчуттів. Та й наліпити та намалювати за цей час встигли чимало. Проводити таке свято вже стало доброю традицією – запевнили організатори, і порушувати її вони не збираються.

Мы в соцсетях