Фермери Солонянського району вимагають сплати заборгованостей

1 октября 2015 | 18:10

П’ять днів бастували мешканці села Незабудіно Солонянського району. Кажуть, з ними ніяк не розрахуються за оренду паїв за останні три роки, бо орендатори постійно відкараскуються від фермерів обіцянками.

Терпіли, слухали – та не витримали. Селяни кажуть, від обіцянок вже втомилися. П’ять днів фермери не пускали комбайни до роботи – кажуть, не дозволять нічого косити, поки з ними не розрахуються за минулі роки.

«Вже три роки повністю не розраховуються. Ні зерно не дають, ні олію, ні зарплату людям. Наприклад, за 14-й рік за січень, лютий та березень робочим не видали зарплату», – розповідає Валентина, мешканка села Незабудіно.

 «Я на боці людей, вони все правильно роблять. З ними не розраховуються вже майже три роки. Я на їхній стороні, вони все правильно роблять», – каже комбайнер Сергій Степанов.

Катерина 33 роки працювала дояркою. Пенсія в жінки маленька, а родина – велика, їсти хочуть усі. На днях жінка сама подзвонила орендатору, однак знову почула лише обіцянки.

«Він каже, на даний момент знімаються гроші, двісті тисяч, до вечора приїдемо роздамо те, що винні за 13-й та 14-й роки, а до п’ятниці вже розрахуємося з вами повністю», – каже мешканка села Незабудіно Катерина.

Однак, не розрахувався. В нелегкій ситуації допомогти людям вирішив кандидат в депутати обласної ради від партії «Укроп». Він вже не вперше виступає на боці селян. Разом з фермерами пішли до районної адміністрації, а потім – і до прокуратури.

«Люди написали відповідні заяви, прокурор поставився до справи добросовісно, взяв це питання на контроль – виплату заробітної плати та заборгованостей за земельні паї», – Микола Остапчук, кандидат в депутати обласної ради від партії «Укроп».

Селян все ж таки почули. Вчора вже виплатити половину боргу. За договором, орендатори мають розрахуватися з людьми до кінця року. В іншому випадку, правоохоронці змушені будуть порушити кримінальну справу. Що з цього приводу думають орендатори та коли ж повністю погасять борги – дивіться в наступних сюжетах.

 

Мы в соцсетях